Роботодавець не видав документи працівникові при звільненні

Здравствуйте. У мене питання: Я влаштувався на роботу, через рік я вирішив піти за власним бажанням. Я написав за власним бажанням. І мені сказали що б я прийшов через пару днів подзвонив і дізнався коли будуть готові мої документи. Коли подзвонив, то жінка попросила що б я подзвонив через тиждень. Подзвонив через тиждень, знову попросила через тиждень подзвонити. Потім трубку підняла секретар і сказала що ця жінка звільнилася і що вона не може мене ні з ким з'єднати, так поки немає людини на місце звільненої. Попросила зателефонувати через три дні. Подзвонив, сказала що не може пов'язати з новою людиною відповідальним за трудову, так як він дуже зайнятий і просив не з'єднувати з ним. І так протягом трьох (3)
місяців. У підсумку я приїхав на фірму, подзвонив в домофон. Вийшов чоловік і сказав що цієї фірми тут більше не існує, що нібито вони переїхали в інше місце, куди невідомо. А коли я подзвонив в домофон, мені відповідала жінка. Я запитав, це та фірма, вона сказала що ТАК. і почувши з якого питання я приїхав, сказала почекайте пару хвилин. І потім з за дверей вийшов чоловік і сказав те що я вище написав. Як мені повернути свою трудову книжку в цієї фірми.
У мене є копія з трудової книжки, завірена директором. Підписи його стоять на кожній сторінці. Останній запис там написана що я працюю на цій фірмі. Час йде, я не можу влаштуватися на роботу без трудової. Що мені робити і як її повернути?? З нетерпінням чекаю вашої відповіді. З повагою Михайло.

Відповідь юриста:

Привіт, Михайло. Працівник для вирішення спорів при звільненні має право звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Пам'ятайте, що всі витрати на юриста згодом будуть стягнуті з роботодавця і справи по трудових спорах не обкладаються державним митом.

 

Додаткові матеріали:

  • Як стягнути з роботодавця невиплачену заробітну плату
  • Отримання трудової книжки після звільнення за власним бажанням
  • Як добитися від роботодавця виплати затриманої заробітної плати
  • Роботодавець не розрахував працівника за відпрацьований час
  • Захист трудових прав вагітної співробітниці в судовому порядку

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ