Як подати до суду на роботодавця, який не виплачував зарплату три місяці?
Позовні заяви до суду. Здравствуйте. Мене звати Ліра. Ви б не могли мені допомогти скласти грамотно позовну заяву до суду. Справа в тому, що моєму братові не виплатили зарплату за три місяці. Працюючи в організації він не укладав трудовий договір, але в трудовій книжці є запис про прийняття та звільнення за власним бажанням. Зарплата була в конверті. У загальній складності йому повинні 95000 рублів. Йому пару раз давали гроші загальній сумі 20 тисяч рублів. Зарплата в місяць складала 50 тисяч руб. Офіційних документів про зарплату розмірі!
місячній заробітній платі. Як правильно скласти позовну заяву до суду? На якого писати заяву на організацію або ген. Директора? Яку суму варто вказати в відшкодування моральної шкоди? Брат бажає вказати в розмірі 100 тисяч рублів. Справа в тому, що в нього дружина з немовлям. Ми хочемо в понеділок подати заяву. Скажіть будь ласка які шанси виграти таку справу? Чи можна самим захищати свої інтереси або варто найняти адвоката? У позовній заяві чи можна вказати, щоб організація відповідача оплатила послуги адвоката?!
Заздалегідь вдячна вам за наданий!
ву допомогу. Моя електронна пошта: lira379@yandex.ru
Ліра
Відповідь юриста:
Привіт Ліра. Участь кваліфікованого адвоката у справі про стягнення заробітної плати суттєво підвищує шанси позивача на перемогу. Позовна заява про виплату заробітної плати подається у письмовій формі за місцем розташування роботодавця, в ньому потрібно вказати наступну інформацію:
- Найменування суду;
- Прізвище, ім'я, по батькові позивача, його місце проживання, а також прізвище, ім'я, по батькові представника і його місце проживання, якщо позовна заява подається до суду представником;
- Повне найменування організації - відповідача, місце її розташування;
- Суть порушення прав і законних інтересів заявника та його клопотання;
- Підстави для пред'явлення вимог позивача, і докази цих підстав;
- Відомості про досудових розглядах;
- Перелік доданих до позовної заяви документів, їх копії;
- Копії позовної заяви за кількістю відповідачів і третіх осіб;
- Підпис позивача або його представника.
Звичайна практика стягнення моральної шкоди при невиплаті заробітної плати - до 10 тисяч рублів. Кошти витрачені на юридичні послуги включаються в позовну заяву.
Додаткові матеріали:
Як скласти позовну заяву про стягнення заробітної плати та виплат у зв'язк ...Складання позовної заяви про стягнення з подружжя грошових коштів по кредит ...Як скласти позовну заяву про стягнення грошових коштів?Складання позовної заяви по стягненню невиплаченої заробітної платиЯк скласти позовну заяву про стягнення заробітної плати?