Чи законно утримання під вартою обвинуваченого до винесення судового вироку?
3 червня 2009 суддя винесла ухвалу про призначення попереднього слухання по кримінальній справі на 15 червня, залишила запобіжний захід обвинуваченої - утримання під вартою, термін якого минав 8 червня 2009
15 червня попереднього слухання справи не відбулося і перенесено було на 22 червня. 22 червня слухання не відбулося через хворобу судді і слухання справи було перенесено на 23 червня. 23 червня слухання справи не відбулося і перенесено було на 29 червня. 29 червня почалася слухання справи (судове слідство і т.д.). 7 грудня суддя винесла звинувачувальний вирок по якому підсудна отримала 11 років позбавлення волі.
Тільки в кінці грудня 2009 р. суддя надала можливість засудженої ознайомитися з протоколами судових засідань в ході якого виявлені були два документи за підписом судді: протокол попереднього слухання справи від 23 червня і постанову судді від 23 червня про призначення слухання справи за підсумками попереднього слухання. У постанові про призначення судового засідання на 29 червня, суддя, не продовживши строк, залишила запобіжний захід колишньою.
ПИТАННЯ:
1. Вирок винесено підсудному або обвинуваченому?;
2. Законно чи ні обвинувачена чи підсудна містилася під вартою з 8 червня по 7 грудня 2009 р., моменту винесення вироку?
Валерій
Відповідь юриста:
Привіт, Валерій. 1. З моменту винесення рішення про призначення судового засідання обвинувачуваний стає підсудним.
2. У постанові про продовження терміну затримання вказуються дата і час, до яких продовжується термін затримання і воно повинно бути відразу ж направлено обвинуваченому. Суд може продовжувати строк тримання під вартою для осіб які скоїли тяжкі злочини - до 12 місяців, для осіб які вчинили особливо тяжкі злочини - до 18 місяців.
Для того, щоб наші фахівці змогли відповісти на ваші запитання вам необхідно надати більше інформації і матеріали по справі.
Додаткові матеріали:
Чи потрібно приводити свідків на попереднє слухання?Чи повинен суд закрити справу якщо позов подано неналежним позивачем?Чи може дружина оскаржити рішення суду про розірвання шлюбу?Виплата допомоги по вагітності та пологах через фонд соціального страхуванн ...Право покупця повернути взуття назад в магазин при порушеній розмірності