Що робити з квартирою, частка в якій належить шизофреніку?
Ситуація така: в п'ятиповерховому будинку, визначеному під знос (1994р. постанову Москви), трикімнатна квартира загальною площею 60 кв.м. приватизована в 2010 році. У квартирі прописані три особи: Я (ольга), мої батьки, які в розлученні. Батько є інвалідом по психіатричного діагнозу. У реальності в цій квартирі ніхто з нас не живе. Батько живе окремо в квартирі, купленій мною для нього. Я з мамою і чоловіком в іншій квартирі. На сьогоднішній день при активізації захворювання батька (шизофренія) він, живучи в своїй окремій квартирі, пред'являє неадекватні претензії на трикімнатну квартиру, яку ми здаємо. Природно, у зв'язку з цим ми маємо проблеми з мешканцями, та й нерви не залізні. Ми з мамою хочемо розв'язатися з яким би то не було спільним майном з моїм батьком щоб захистити себе в майбутньому від проблем і претензій з його боку. Я готова прописати батька в ту квартиру, де він реально живе, але що краще (вигідніше) зробити з трикімнатної квартирою?
Ольга
Відповідь юриста:
Здравствуйте, Ольга. Для відповіді на ваше запитання необхідно знати чи є у вашого батька частка в приватизованій квартирі? Якщо так, то він вправі заявляти права на дану квартиру. Також необхідно знати про стан його психічного здоров'я, тому можливий варіант позбавлення його дієздатності у судовому порядку. Запишіться на консультацію до нашого юристу, і ми відповімо на всі ваші запитання після уточнення всіх нюансів справи.
Додаткові матеріали:
Як захистити житлові права в муніципальній квартирі?Чи варто розривати шлюб до переселення в муніципальне житло?Чи може мати проживати в квартирі, частка якої належить дитині?Як виселити з муніципальної квартири незаконно проживають громадян?Як продати частку в квартирі матері і оформити угоду купівлі-продажу?