Вступ до спадкові права за наявності іншого спадкоємця
Здравствуйте. Ситуація наступна 16 квітня 2008 помер чоловік, залишивши після себе 1/2 частки двокімнатної квартири). Заповіту не залишив, після його смерті залишилося 3 спадкоємця - син, власник другої половини квартири (подав документи в 6 місячний термін нотаріусу), дочка (проживає в США, не є громадянкою Росії, прислала документи через довірену особу, але в 6тімесячний термін опаздала) , мати (не вступала в права спадщини, померла 1 листопада 2009 року).
У підсумку на сьогоднішній день син хоче оформити 1/2 частки квартири на себе. Однак, сестра вислала з США довіреність, своїй довіреній особі, щоб продовжити оформлення спадщини, довіреність в даний момент не отримана. Нотаріус говорить, син може оформити тільки половину частки, а друга половина "залишиться відкритою ". Що це значить? Чи можливо в даній ситуації оформлення частки квартири цілком на сина? І чи може дочка висунути претензію на своє право спадкування після оформлення спадщини у нотаріуса?
Заздалегідь спасибі за відповідь, з повагою, Катерина.
Відповідь юриста:
Привіт, Катерина. 1. Син не може оформити всю квартиру на себе, так як є ще один спадкоємець, який відновлює строк для прийняття спадщини.
2. Якби син прийняв спадщину до направлення заяви дочки, то остання могла б вступити у спадок в судовому порядку.
Додаткові матеріали:
Як оформити спадщину на нововиявлена майно?Чи можуть спадкоємці вимагати виділу подружньої частки в майні?Встановлення факту вступу в спадкові права в судовому порядкуЗахист прав неповнолітньої спадкоємиці в судовому порядкуПрийняття спадщини