Встановлення факту вступу в спадкові права в судовому порядку
Здравствуйте. Підкажіть, будь ласка, як мені вирішити проблему з садовим ділянкою в СНТ. Ситуація така: ділянка була виділена моєму батькові в 1972году. Обробляли і будували там всією сім'єю - батько, мати і нас дві дочки. У 1979р. батько розлучився з мамою і вони роз'їхалися по різних квартирах. У 1996р. помирає батько. Садову книжку мама з нашого з сестрою згоди переписала на себе, і ми всі продовжували жити на дачі, вкладаючи гроші на різні ремонтні та будівельні роботи. Причому: сума витрат ділилася таким чином, що я з дочкою платила 2 частки, а сестра з двома синами 1 частку???
У 2004 р для мене стали створюватися такі умови через які було ясно, що моя присутність небажано! І я перебралася на дачу до зятя.
Після цього без мого відома мама переписує садову книжку на мою молодшу сестру.
У грудні 2010р померла мама. І сестра вважає себе повною господинею садової ділянки. Всі документи знаходяться тільки в неї.
Чи можу я-непрацюючий пенсіонер, після закінчення такого тривалого терміну після смерті батька, заявити своє право на садової ділянки? І що з цього може вийти?
Мені необхідно знати що і як я можу зробити в цій ситуації, що б мати на цій ділянці свій шматочок.? Адже я теж спадкоємиця 1 черги за законом як і моя сестра, спадок-то від тата.
Спасибо заранее.
Відповідь юриста:
Здравствуйте. Для початку необхідно знати: чи був ділянка оформлена вашим батьком у власність? Якщо так, то ви, ваша мати і сестра фактично вступили у спадкові права після смерті батька. Таким чином після смерті матері, ви і ваша сестра є власниками 1/2 частини ділянки, однак тепер вам необхідно оформити ділянку у власність. Для цього вам необхідно подати позовну заяву до суду за місцем знаходження земельної ділянки про встановлення факту прийняття спадщини. Після чого вам потрібно буде оформити спадкові права і отримати свідоцтво про право власності на спадщину.
Додаткові матеріали:
Що краще оформити: договору дарування на трьох дітей чи заповіт?Позовна заява про витребування з чужого володіння документів на будинок?Право на обов'язкову частку у спадщині дочки спадкодавцяОформлення ділянки землі під будинком у приватну власністьЗемельну ділянку. Фактичне прийняття спадщини.