Захист трудових прав вагітної співробітниці в судовому порядку
Суть питання: Я працюю у фірмі, перебуваю в положенні, начальство поставило перед собою мету позбавиться від мене, тому мене не пускають на роботу (є відео з спробою пройти на робоче місце, де охорона мене не пускає на територію) я написала заяву в прокуратуру , в той день коли мене не пустили, а через день мене з загрозою викидня поклали в лікарню, зарплату мені теж не виплатили, трудова книжка знаходиться у роботодавця, я вся на нервах постійно, дзвоню директрисі, вона не бере слухавку. Відправила два замовних листи на адресу фірми з проханням виплатити зарплату або надати в письмовому вигляді пояснення невиплати, а друге з проханням пояснити на якій підставі мене не допускають до роботи. Крім вище написаного через невиплату зарплати і не маючи можливості, з вини керівництва фірми, працювати, я не можу платити внески за кредитом, і мені нараховують штрафи та відсотки за прострочення, дзвонять постійно з вимогами сплатити борг. Прошу Вас дати якісь рекомендації по моїй ситуації, і чи можу я подати в суд на Відшкодування не тільки зарплати та інших належних виплат, але і на компенсацію моральної шкоди, і яку суму реально відсудити у цих негідників. Спасибі.
Відповідь юриста:
Привіт працівник для стягнення компенсації в даному випадку має право звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Пам'ятайте, що всі витрати на юриста згодом будуть стягнуті з роботодавця і справи по трудових спорах не обкладаються державним митом.
Також ви маєте право вимагати відшкодування витрат на лікування, шкоди, заподіяної здоров'ю та моральної шкоди.
Додаткові матеріали:
Роботодавець не видав документи працівникові при звільненніОтримання трудової книжки після звільнення за власним бажаннямЯк добитися від роботодавця виплати затриманої заробітної платиРоботодавець не розрахував працівника за відпрацьований часЗахист трудових прав заступника генерального директора