Яке заяву необхідно направити до суду для реєстрації права власності на квартиру?
Шановні юристи! У мене наступна проблема. У 1992 р. я міняла квартиру в Москві зі своєю родичкою через купівлю-продаж. У мене договір купівлі-продажу кооперативної квартири в Люберцях від 1992 р., який свого часу не був зареєстрований в БТІ Люберецького району. З 1992р. і по даний час я зареєстрована і проживаю в цій квартіре.Бившій власник був знятий рег.учета тоді же.Сейчас стоїть питання про те, що мені треба оформити право власності на квартиру. Я ніде не можу знайти форму позовної заяви з мого питання. У мене документи на квартиру наступні.
1. Нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу на квартиру.
2. Кадастровий паспорт (отримаю його 8 грудня).
3. Нотаріально завірена копія довідки про виплачений пай на ім'я колишнього власника квартири.
Питання наступні:
1. Чи можна десь знайти форму позовної заяви про визнання права власності за аналогічним нагоди?
2. Яку суму мені треба заплатити в якості держмита? 200 р або з розрахунку вартості квартири за оціночною довідці БТІ?
3. Чи потрібні ще якісь документи для подачі заяви до суду?
Заздалегідь дякую. З повагою. Е.А.
Відповідь юриста:
Здравствуйте, Олена Олександрівна. Відповідно до положень п. 2. ст. 558 ГК РФ "Договір продажу житлового будинку, квартири частини житлового будинку або квартири підлягає державній реєстрації і вважається укладеним з моменту такої реєстрації." Чи зверталися ви до власника квартири з проханням про направлення заяви про реєстрацію договору та вашого права власності на квартиру в органи реєстрації?
Для того, щоб оформити права на квартиру в судовому порядку подається позов про визнання права власності на об'єкт нерухомості. Арбітражний - процесуальний кодекс Російської Федерації вказує, що до економічних спорах, вирішення яких належить до компетенції арбітражних судів, відноситься і розгляд позовних заяв про визнання права власності на такі житлові приміщення, як квартири.
Особливістю позовних заяв про визнання права власності на житло є вимога позивача констатувати судом факт належності права власності на спірне майно. Однак при цьому позивач не клопочеться про повернення спірного майна або усуненні інших перешкод, які не пов'язані з позбавленням володіння житлом.
Для розгляду позову про визнання права власності на квартиру позивачеві необхідно представити суду правовстановлюючі документи, свідчення свідків та інші докази.
Дати вам рекомендації по складанню позову не представляється можливим без ознайомлення з документами у справі.
Додаткові матеріали:
Як скласти позовну заяву про визнання права власності на будинок?Позов про визнання власностіПозов про право (позов про визнання права)Визнання права власності позовну заявуРеєстрація права власності на квартиру