Позов про визнання власності
На підставі Арбітражного процесуального кодексу РФ, позов про визнання власності відноситься до економічних спорах, що підлягають розгляду в Арбітражному суді. Особливість таких позовів в тому, що від суду вимагається визнання факту належності спірного майна позивачу. Відповідачем виступає третя особа, яка не визнає за позивачем права власності. Оскільки такі позови не пов'язані з порушенням права власника, позовна давність на них не поширюється.
Існує два види позовів про визнання власності. Якщо позивач просить підтвердити своє право на спірне майно, мова йде про позитивний позові. Негативний позов має місце, якщо позивач просить суд підтвердити відсутність права власності у відповідача.
Позовні вимоги необхідно обгрунтувати відповідними правовстановлюючими документами (договір купівлі-продажу і т.п.), показаннями свідків, іншими документами. В залежності від обставин вашої справи, юрист підкаже, які документи слід надати до суду разом із заявою, а за їх відсутності допоможе підготувати необхідний пакет документів.
Якщо недостатньо первинних правовстановлюючих документів та інших юридичних підстав права власності, фактичне володіння майном розглядається як позитивний факт, що впливає на рішення суду. Зокрема, цей факт широко застосовується для визначення права власності при легалізації так званого «самобуду» (у встановлених законом межах), а також для підтвердження права власності на будь-яке інше майно, яким позивач фактично володів, містив і ремонтував за свій рахунок і т. п.
Наші юристи підготують необхідні документи, забезпечать визнання вашого права власності в суді, захистять ваші права від незаконних домагань третіх осіб.
Додаткові матеріали:
Позовна заява про визнанняПозов про право (позов про визнання права)Визнання права власності позовну заявуПозовна заява про право власностіЗахист права власності