Оскарження дій співробітників міліції
Дія або бездіяльність будь-якого працівника міліції можна оскаржити в адміністративному порядку вищестоящому начальству, а також до прокуратури, яка здійснює нагляд за діяльністю міліції, або до суду.
Перед міліцією поставлений широкої коло завдань по забезпеченню безпеки, припинення злочинів та правопорушень, охороні громадського порядку. Для цього їй надані настільки ж широкі повноваження, які пов'язані із застосуванням заходів державного примусу, що нерідко призводить до порушення закону самими співробітниками міліції.
Законодавством РФ передбачені різні процедури оскарження дій співробітників міліції в залежності від роду діяльності міліції (кримінально - процесуальна, адміністративно - юрисдикційна діяльність, інші дії).
Людина, що вирішила подати скаргу на співробітників міліції, повинен вивчити як мінімум Закон РФ «Про міліцію», Закон РФ «Про оперативно-розшукову діяльність», Кодекс РФ про адміністративні правопорушення та КПК РФ. Крім того, участь у судовому розгляді вимагає специфічних професійних знань та навичок, тому результативне оскарження дій співробітників міліції може виконати тільки досвідчений юрист.
За результатами оскарження на співробітника міліції може бути накладено дисциплінарне покарання від зауваження до звільнення з ОВС. За порушення, передбачені Кримінальним Кодексом, співробітник міліції може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.
Наші юристи зберуть докази і проведуть оскарження дій співробітників міліції в адміністративному порядку, в прокуратурі, в суді, виконають оскарження рішень судів у вищих інстанціях.
Додаткові матеріали:
Скарга на неправомірні діїСкарга в прокуратуру на міліціюЗаяву в прокуратуру про порушення кримінальної справиСкарга на дії прокуратуриПредставництво за довіреністю