Скарга на мирового суддю
У процесі здійснення своїх повноважень, під час спілкування з вами, мировий суддя може вчинити дію, яку можна кваліфікувати як дисциплінарний проступок, порушення службової етики, порушення закону. У своїх юридичних діях суддя не підзвітний кому, але за порушення законодавства він відповідає нарівні з усіма.
Правове поле діяльності світових суддів регулюється Законом «Про статус суддів у РФ», іншими нормативно-правовими актами. У своїй роботі та неслужбовій діяльності мирові судді керуються «Кодексом честі судді РФ». Якщо ви вважаєте, що дії судді не відповідають зазначеним актам, порушують ваші законні права, на суддю можна подати скаргу. Оскаржити можна не тільки рішення судді, але і будь-які інші його дії (або бездіяльність).
Скарга на мирового суддю подається голові суду. Розглянувши скаргу, голова суду може подати в кваліфікаційну колегію суддів уявлення про накладення відповідного стягнення на суддю, дії якого оскаржуються. Безпосередньо подати скаргу на конкретного суддю в кваліфікаційну колегію не можна, так як колегія такі скарги не розглядає, а перенаправляє їх голові відповідного суду.
Залежно від характеру порушення, по відношенню до мирового судді можуть бути застосовані відповідні адміністративні покарання, в тому числі дострокове припинення повноважень.
На основі аналізу конкретної ситуації наші юристи складуть скаргу на мирового суддю, у встановленому порядку подадуть її голові суду. В залежності від подальших дій голови суду та рішення кваліфікаційної колегії буде проведено подальше оскарження та зроблені відповідні дії з метою відновлення порушеного права.
Додаткові матеріали:
Адміністративна скаргаОскарження рішенняАпеляційна скаргаАпеляційна скарга на рішення мирового суддіОскарження рішення мирового судді