Банківська комісія за ведення позикового рахунку
Отримання кредиту багато банків ставлять в залежність від сплати комісії за ведення позикового рахунку. Її можуть пред'являти до оплати одноразово до видачі суми кредиту або щомісяця, разом з періодичним платежем. Умова про такий комісії включається в текст кредитного договору, і позичальник змушений його прийняти.
Проте підписання договору з банком не робить умова про стягування комісії законним. Вже сплачені суми можна повернути, також суд може зобов'язати банк припинити їх подальше стягування. Щоб повернути свої гроші, незаконно отримані банком в рахунок комісії за ведення (або обслуговування) позичкового рахунку, спочатку слід пред'явити претензію. Якщо банк не задовольняє її, дозвіл суперечки передається на розгляд суду.
Останнім часом склалася практика, відповідно до якої суди зобов'язують банки виплачувати позичальникам суми, сплачені в рахунок комісії, а також відсотки за користування цими грошима і навіть компенсацію моральної шкоди. Слід лише грамотно обгрунтувати позовні вимоги та не пропустити строк позовної давності. Але і пропуск строку давності можна обгрунтувати таким чином, що суд його відновить.
Захистити права і повернути свої гроші через суд допоможуть наші фахівці, оскільки тільки знання нюансів банківського і цивільного законодавства дозволять добитися рішення на користь одержувача кредиту. Наші юристи зажадають з банку внутрішні документи, що підтверджують незаконність отримання комісії, які зазвичай ретельно приховуються від позичальників. Також вони сприятимуть в підрахунках суми позову і в тому, щоб уникнути сплати державного мита при зверненні до суду.
Додаткові матеріали:
Визнання недійсним договору, який суперечить вимогам законуСтягнення заборгованості за кредитним договором з позичальникаСтягнення заборгованості за кредитом з поручителяСтягнення заборгованості за кредитним договором із зверненням стягнення на ...Відшкодування шкоди при ремонті