Повернення банківського вкладу
Договір банківського вкладу укладається у письмовій формі, але документ під назвою «договір» складається не завжди. Письмова форма договору вважається дотриманою, якщо внесення грошей засвідчено видаваної вкладнику ощадною книжкою або ощадним сертифікатом.
Право на повернення банківського вкладу з нарахованими відсотками для строкового вкладу виникає після закінчення встановленого терміну, а для вкладу до запитання - на першу вимогу вкладника. Суму вкладу або її частину без відсотків банк зобов'язаний видати вкладникові на його першу вимогу незалежно від виду вкладу.
Для повернення вкладу повністю або частково, а також відсотків на нього, необхідно заявити відповідну вимогу. Якщо ж воно не буде задоволено, виникає право на звернення до суду. Відмови зазвичай обумовлені одностороннім зміною банком умов вкладу. Також трапляються випадки, коли кредитна організація стверджує, що внесок вже отримано.
Обов'язкова участь юриста-професіонала на стороні вкладника при розгляді судом справи з даної категорії обумовлено тим, що основний тягар доказування покладається на позивача, тобто вкладника. Будь-який банк має у штаті працівника, відповідального за юридичний супровід діяльності, тому позивач, який не має спеціальної освіти, виявляється у вкрай невигідному становищі.
Наші спеціалісти розрахують суму відсотків за вкладом, період прострочення банку, а також неустойку за користування чужими грошовими коштами, правильно оформити такий розрахунок, складуть аргументоване за всіма правилами позовну заяву і доведуть справу про повернення банківського вкладу до отримання присудженої суми.
Додаткові матеріали:
Позовна заява про стягнення боргуСтягнення заборгованості за кредитним договором з позичальникаСтягнення заборгованості за договором позикиВстановлення факту належності документівЗагальна часткова власність