Стягнення заборгованості за договором позики
У складному матеріальному становищі громадяни часто займають гроші. Договір позики може бути як усним, так і письмовим, проте російське законодавство встановлює певні вимоги до його форми. Оскільки договір позики вважається укладеним з моменту передачі суми позики позичальнику, для його укладення не обов'язково дотримання письмової, а достатньо передати суму позики.
В якості підтвердження договору позики та його умов позичальником може бути складена розписка або аналогічний документ, який підтверджує передачу йому позикодавцем визначеної суми грошей або якого-небудь кількості речей.
Обов'язок повернути позикодавцеві отриману суму позики виникає у позичальника в строк і в порядку, які передбачені договором. За загальним правилом позикодавець має право на одержання від позичальника відсотків на суму позики у розмірах і в порядку, визначених договором, якщо закон не встановлює іншого. Якщо ж у договорі умови про розмір відсотків відсутні, то суд може їх стягнути на вимогу кредитора з розрахунку ставки рефінансування, хоча ГК РФ прямо передбачає випадки безпроцентної позики.
Позикодавець в судовому порядку може вимагати стягнення відсотків за користування його коштами в результаті прострочення сплати. Причому розрахувати такі проценти та на суму позики, і, якщо передбачено договором, на суму відсотків за користування позиченими коштами.
У справах про стягнення заборгованості доводити свою позицію зобов'язаний не тільки позивач, але і відповідач. Наші фахівці визначать, які засоби доказування необхідні з урахуванням існуючої і необхідної форми договору, наявності і місця знаходження розписок, а також виходячи з можливості використання свідчень свідків, складуть позов або заперечення і будуть відстоювати позицію клієнта у всіх інстанціях.
Додаткові матеріали:
Заява про стягнення боргуПозовна заява про стягнення боргуСтягнення заборгованості за кредитним договором з позичальникаСтягнення заборгованості за кредитом з поручителяПовернення банківського вкладу