Відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки
Джерелом підвищеної небезпеки визнається будь-яка діяльність, здійснення якої створює підвищену імовірність заподіяння шкоди через неможливість повного контролю за нею з боку людини, а також діяльність по використанню, транспортуванню, зберіганню предметів, речовин і інших об'єктів виробничого, господарського чи іншого призначення, що володіють такими ж властивостями. Найчастіше шкода заподіюється таким джерелом підвищеної небезпеки як автомобіль.
Власник джерела підвищеної небезпеки - це організація або громадянин, що здійснюють його експлуатацію в силу права власності, господарського відання, оперативного управління, за договором або за дорученням. Майнова відповідальність за заподіяну шкоду настає як при цілеспрямованому використанні таких джерел, так і при мимовільному прояві їх шкідливих властивостей, наприклад, при русі автомобіля, що має несправні гальма.
Відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки, найчастіше проводиться в разі ушкодження здоров'я в результаті дорожньо-транспортної пригоди. При цьому позивачу необхідно довести факти, що відносяться до події та її наслідків. Відповідач же звільняється від відповідальності по відшкодуванню заподіяної шкоди, якщо доведе, що шкода виникла внаслідок непереборної сили, умислу потерпілого або що джерело вибув з його володіння внаслідок протиправних дій інших осіб.
Наші фахівці допоможуть зібрати необхідні докази, в тому числі, провести вимагаються експертизи, визначити розміри матеріального збитку і моральної шкоди. Професійна юридична підтримка дозволить виграти справу і отримати відшкодування шкоди.
Додаткові матеріали:
ОСАГО. Повне відшкодування шкоди від ДТП.Заява про відшкодування збиткуПозовна заява потерпілого в ДТП пішоходаВідшкодування шкодиКомпенсація шкоди