Чи потрібно звільняти земельну ділянку після судового рішення?
Здрастуйте! У 2008 році ми купили сусідній з нами будинок із земельною ділянкою у однієї бабусі за 150000 рублів, але гроші за будинок віддали її невістці, яка забрала бабулю до себе. Будинок дуже старий, ветхий, та він нам і не потрібен, головне - земля. Документи на будинок вони обіцяли зробити пізніше, що було відзначено в розписці. У серпні 2010 року бабуля посварилася зі своєю невісткою і пішла жити до дочки. Дочка скористалась ситуацією, і стала розводити незрозумілу діяльність навколо будинку: фотографувати і т.д. Занепокоївшись, ми звернулися до невістки з проханням все-таки зробити документи, але вона сказала, що у неї нічого не виходить, тому що на будинок є тільки купча, датована 1982 роком, де був відзначений будинок і земельну ділянку, але не вказана площа ні вдома ні землі, та й складена вона з порушенням всіх правил. Ми звернулися в земельний комітет, рада сільського поселення, реєстраційну палату - земельну ділянку ніде не зареєстрований. Тоді ми попросили зробити нам межування, і у вересні 2010 року воно було вироблено, при цьому межування нової ділянки було вироблено заодно з нашим старим ділянкою. Вийшов один великий ділянку. Так як організація, яка проводила межування знаходиться в г.Чіта, то кадастровий паспорт ми отримали тільки в лютому 2011 р. А в листопаді 2010 р. бабуля з дочкою подали на нас до суду за незаконну оборудку. 10 березня 2011 суд відбувся і ухвалив: угоду визнати не законною, і повернути колишньої власниці будинок та земельну ділянку, відновити межі. Але в постанові не вказані ні межі, ні площа земельної ділянки. У цей час ми знову звернулися в реєстраційну палату, де ще раз переконалися, що на цю земельну ділянку ніхто права не заявляв. Тоді ми звернулися в комітет з управління майном адміністрації району. Вони ще раз уточнили права на землю, і погодилися оформити нам договір купівлі-продажу земельної ділянки за даними нового кадастрового паспорта. Було винесено постанову глави адміністрації про продаж земельної ділянки мені і укладено договір купівлі-продажу. Ці документи я передав в реєстраційну палату для встановлення права власності. Остаточно документи будуть готові 20 квітня 2011 Сьогодні заявилися бабуля з онукою та зятем, перевірити як ми виконали ухвалу суду і запропонувати купити будинок вже за 180000 руб. причому документи ми повинні будемо оформляти самі. Ми відмовилися від покупки і сказали, що будинок ми звільнили, а землю звільнимо тоді, коли ви покажете документи на землю і ми з'ясуємо площа ділянки. Вони пішли, пообіцявши повернутися з судовими приставами. А ми тепер підстрибуємо. Підкажіть як розрулити ситуацію, що виникла і якщо у нас якісь шанси залишити ділянку до себе? Допоможіть порадою, будь ласка! Не хотілося б втрачати ділянку в нього за ці роки вкладено стільки праці: теплиця і т.д.
Відповідь юриста:
Привіт вам доведеться звільнити незаконно займану ділянку. З приводу теплиці: стаття 222 ГК РФ говорить, що особа, яка здійснила самовільну будівлю, не набуває на неї право власності. Воно не вправі розпоряджатися побудовою - продавати, дарувати, здавати в оренду, укладати інші угоди.
Самовільна споруда підлягає зносу який здійснив її обличчям або за його рахунок, крім випадків, передбачених пунктом 3 цієї статті.
Право власності на самовільну споруду може бути визнано судом, а в передбачених законом випадках у іншому встановленому законом порядку, за особою, у власності, довічне успадковане володіння, постійному (безстроковому) користуванні якого знаходиться земельна ділянка, де здійснена споруда. У цьому випадку особа, за якою визнано право власності на будівлю, відшкодовує осуществившему її особі витрати на споруду в розмірі, визначеному судом.
Додаткові матеріали:
Як оформити у власність ділянку землі, придбаний без укладення договору куп ...Чи є розділений ділянку новими двома ділянками землі?Як узаконити самовільне будівництво на чужій земельній ділянці?Вирішення спору з адміністрацією про приватизацію земельної ділянки в судіОформлення земельної ділянки у власність