Спадкування кредитного автомобіля і зобов'язання спадкоємця

Г-н "А " (страхувальник) придбав автомобіль у кредит (у рублях), обов'язковою умовою отримання кредиту була страховка КАСКО (від угону і збитку), а також страхування життя і здоров'я.
Згідно з умовами страхового поліса життя страховими ризиками вважається: "Смерть застрахованого наступила в результаті нещасного випадку на протязі строку страхування ".
У перебігу терміну дії кредитного договору р-н "А " вмирає в лікувальному закладі після операції (у зв'язку з хронічним захворюванням, яке було виявлено до того як був укладений кредитний договір).
Прямими спадкоємцями є: г-жа "Н " (вдова) і двоє їхніх неповнолітніх дітей. Згідно із законодавством спадкоємці вступлять в законне право спадщини через 6 міс. з дня смерті г-на "А ".
Протягом усіх 6 міс., Банк зобов'язує г-жу "Н " виплачувати кредит за свого чоловіка СУВОРО на тих же умовах на яких виплачував його пан "А ".

Ряд питання по даній справі:
1. Під яку формулювання у відповідності з російським законодавством потрапляє вид смерті г-на "А " (чи є даний вид смерті нещасним випадком) і чи може вдова розраховувати на виплату суми, що залишилася страховою компанією. Якщо в умовах поліса йдеться про виплату тільки при нещасному випадку?
2. Чи має право пані "Н " призупинити щомісячну виплату за кредитом, поки не стане офіційним спадкоємцем, без застосування штрафних санкцій з боку банку?
3. Чи має право пані "Н " не продовжувати страхування автомобіля по КАСКО поки вона не вступила в офіційне право спадщини? (І чи має право банк зажадати продовження поліса по КАСКО?)
4. Чи може пані "Н " (перебуваючи в декретній відпустці), на підставі законодавства у зв'язку з втратою годувальника розраховувати на преференції з боку банку /страхової компанії (перерахунок розміру щомісячного платежу, зниженні тарифних ставок і т.д.)?

Відповідь юриста:

Здравствуйте. 1. Чи є даний випадок страховим буде вирішувати страхова компанія, проте спадкоємці можуть оскаржити рішення страхової, в разі незгоди з ним, у судовому порядку.
2. Поки пані "Н" не прийняла спадщину, вона не повинна виплачувати кредитні зобов'язання спадкодавця.
3. Будь-які вимоги кредитора до вступу спадкоємців у спадкові права незаконні.
4. Вона має право направити відповідну заяву в банк.

 

Додаткові матеріали:

  • Оскарження судового рішення про виплату заборгованості по кредитним зобов' ...
  • Оспорювання відмови у виплаті страхового відшкодування в суді
  • Захист житлових прав спадкоємців позичальника іпотечного кредиту
  • Право на спадщину
  • Право успадкування

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ