Одержання допомоги по народженню дитини тимчасової співробітницею
Добрий день! Мене звуть Олена, мені 28 років, незаміжня, дітей немає. Мене прийняли за часовим трудовим договором на місце співробітниці, що пішла в декрет півроку тому і перебуває зараз у відпустці по догляду за дитиною. Я працюю в даній організації 4 місяці (загальний стаж моєї роботи 8 років, працювала офіційно), планую в найближчі рік-два вийти заміж і народити дитину. За законодавством у разі моєї вагітності, роботодавець зобов'язаний виплатити мені допомогу по вагітності та пологах. Після пологів роботодавець має право мене звільнити тільки у випадку, якщо співробітниця вийде з відпустки? Або все-таки не має права і зобов'язаний буде мені виплачувати допомогу по догляду за дитиною? Даний момент не зовсім ясний. Якщо співробітниця виходить з відпустки і мене звільняють, то мені повинен виплачувати допомогу фонду соціального страхування. В якому розмірі (40% від заробітку на останньому місці роботи або встановлений якийсь фіксований розмір виплати допомоги однаковий для всіх)? Мені важливо знати в якому разі мають право мене звільнити і хто і в якому розмірі буде виплачувати мені допомогу по вагітності та пологах та у відпустці по догляду за дитиною. Велике спасибі!
Відповідь юриста:
Привіт, у відповідності зі ст. 261 Трудового кодексу РФ у разі закінчення строкового трудового договору в період вагітності жінки роботодавець зобов'язаний за її письмовою заявою і при поданні медичної довідки, що підтверджує стан вагітності, продовжити термін дії трудового договору до закінчення вагітності. Після отримання документального підтвердження закінчення вагітності робітниці роботодавець вправі протягом тижня з дня виявлення даного факту розірвати строковий трудовий договір з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про факт закінчення вагітності, про що зобов'язаний попередити жінку в письмовій формі не менш ніж за три календарних дні до звільнення (ст. ст. 79261 ТК РФ).
Вагітна має право на отримання допомоги по вагітності та пологах, а допомога по догляду за дитиною працівниця зможе отримати, тільки якщо оформить новий трудовий договір. В іншому випадку (при звільненні) вона може отримувати допомогу по догляду за дитиною згідно Федерального закону від 19.05.1995 N 81-ФЗ "Про державні допомоги громадянам, які мають дітей".
Додаткові матеріали:
Надання чергової відпустки перед декретною авансомВиплата допомоги по вагітності та пологах через фонд соціального страхуванн ...Надання чергової відпустки перед декретною авансомПорушення трудових прав вагітної співробітниці та їх захист в судіЗахист трудових прав вагітної співробітниці підприємства