Оскарження відмови в реєстрації громадян за місцем проживання

Вітаю!
Я звертаюся до Вас у зв'язку з відмовою мені в паспортному столі в реєстрації за місцем проживання. Я і члени моєї родини отримали квартиру за договором соціального найму. З січня 2011 року я намагаюся оформити реєстрацію за місцем проживання, але мені постійно відмовляють у цьому, посилаючись на те, що моя сім'я повинна прийти в паспортний стіл одночасно для реєстраційних дій, хоча в правовій базі немає такого порядку. Моя сім'я не може найближчим часом прийти одночасно в паспортний стіл, тому що мій батько в даний час знаходиться за сімейними обставинами в Читинській області, тимчасово зареєстрований там і в найближчі 6 місяців не приїде.
Через відсутність реєстрації за місцем проживання у членів моєї сім'ї проблеми з територіальним медичним обслуговуванням і дошкільними освітніми установами.
Я, ветеран бойових дій і на мене поширюються пільги з оплати комунальних послуг, якими не можу скористатися, так як фонд соціального захисту не розглядає мої документи без реєстрації за фактичним місцем проживання, і в подальшому компенсація буде нараховуватися тільки з моменту реєстрації.
З вищевикладеного випливає, що через неправомірні дії співробітників паспортного столу територіального пункту № 3 УФМС Росії по МО Химкинського округу, я і моя сім'я несе моральні і матеріальні втрати. Чи правомірні дії або бездіяльність співробітників паспортного столу? Заздалегідь вдячний!

Відповідь юриста:

Привіт, якщо вам відмовили в реєстрації за місцем проживання, то Ви маєте право оскаржити таку відмову в одну з трьох інстанцій:

- Вищій посадовій особі;

- Вищестоящому в порядку підлеглості органу реєстраційного обліку;

- у суд.

Скаргу до вищого органу реєстраційного обліку (вищій посадовій особі) необхідно направити протягом трьох місяців з дня, коли громадянин дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав. До скарги можна прикласти обгрунтовують її документи. У разі пропуску з поважних причин строку подачі скарги даний термін за заявою особи, яка подає скаргу, може бути відновлений відповідним вищестоящим посадовою особою органу реєстраційного обліку або вищим органом реєстраційного обліку.

Скарга на відмову у вчиненні реєстраційних дій (прописку) повинна бути розглянута в строк не пізніше одного місяця з дня її отримання.
Як показує практика, найбільш дієвий метод оскарження відмови в прописці, є напрямок скарги до органів правосуддя.
Для звернення громадян зі скаргою на відмову в реєстрації за місцем проживання в суд встановлені такі терміни:
- Три місяці з дня, коли громадянинові стало відомо про порушення його права (тобто з дня отримання письмової відмови в реєстрації);
- Один місяць з дня отримання повідомлення про відмову вищих гаразд підпорядкованості органу чи посадової особи в задоволенні скарги або після закінчення місячного терміну після подачі скарги, якщо відповідь на неї я не отримав (при зверненні до вищого органу або посадової особи).

 

Додаткові матеріали:

 • Чи мають право реєстраційні органи вимагати постановки громадянина на війсь ...
 • Чи законна вимога про постановку на військовий облік перед реєстрацією за м ...
 • Чи можна поставити на реєстраційний облік за генеральним дорученням?
 • Заяву до суду на прописку
 • Відмова в реєстрації за місцем проживання

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ