Чи може спадкодавець подарувати заповідане майно?

Вітаю! описую ситуацію
6 лютого 20011 року померла моя бабуся Клавдія Іванівна.
У 2009 році стан здоров'я моєї бабусі стало погіршуватися. Я, і родичі моєї бабусі доглядали за нею, приносили їй продукти і ліки.
З 2009 року бабуся дуже часто стала відвідувати храм, що знаходиться в районі Завенягіна. В один із днів прийшовши до неї, додому, щоб приготувати їй поїсти бабуся почала говорити про те, що в церкві до неї підійшов батюшка (пізніше я дізналася, що ним виявився Лев Борисович) і почав розпитувати про те, з ким вона проживає і є чи є у неї родичі. Після чого він сказав їй, що якщо бабуся подарує церкви свою квартиру, то вони могли б її забрати до себе в храм і доглядати за нею. Далі бабуся почала говорити про те, що в храмі їй говорили про те, що нібито ми родичі погано ставимося до неї, хочемо заподіяти їй шкоду.
Бабуся почала говорити про те, що вона заповідає свою квартиру, сад і гараж храму. Слухаючи розповідь своєї бабусі я не зрадила спочатку ніякого значення її словам.
Через деякий час бабуся сказала про те, що їй показали приміщенні, де вона буде жити. Я попросила бабусю показати мені це приміщення. Цим приміщенням виявилася психіатрична лікарня. Я намагалася пояснити свою бабусю, що її просто обманюють і хочуть заволодіти її квартирою, але вона категорично відмовлялася мене слухати.
У лютому місяці 2010 року бабуся стала відчувати себе набагато гірше. Практично перестала виходити з дому. В один із днів я в черговий раз прийшла до неї, щоб погодувати її, і побачила, що розкритий замок на вхідних дверях. Я запитала бабусю хто у неї був, вона відповіла, що приходив начальник храму і шукав якісь документи. Що разом з батюшкою приходили дві жінки які забрали у неї пенсію в розмірі 4000 тисячі рублів для того щоб оплатити комунальні послуги. Одна з жінок залишила їй свій номер телефону Я почала перевіряти які документи зникли з квартири. Зникли документи на дану квартиру, а саме: свідоцтво про державну реєстрацію права.
У березні місяці бабуся повідомила нам про те, що до неї знову приходив в квартиру батюшка з якоюсь жінкою, для того щоб написати заповіт на квартиру на храм. Я тут же поїхала в цей храм, на що мені відповіли, що ніякого заповіту на квартиру Клавдія Іванівна їм не писала, і вони її про це не просили. Більше в даній квартирі ніхто ніколи не з'являвся.
В лютому місяці я виїхала з міста у своїх справах. Мені подзвонила бабуся дуже просила, щоб я приїхала. Я запитала у бабусі, що сталося, вона відповіла, що вона зрозуміла, що її обдурили, і хотіла б подарувати мені квартиру. Але в даний момент я приїхати не могла. У цей день до бабусі приїхала моя мати Гордієнко Людмила Олексіївна і мій дядько Финошин С.Н. Бабуся їм початку також говорити про те що вона зрозуміла що батюшка Л.Б. її обдурив, і після складання жодного разу не приїхав і ніколи взагалі більше не з'являвся, то вона б хотіла подарувати цю квартиру мені. Так як документи на дану квартиру зникли їх треба було відновлювати і моїм родичам через свою зайнятість занім- аться цим було колись і бабуся в зв'язку зі своєю хворобою не могла виходити з дому вони подзвонили мені і запитали що робити. Я зателефонувала своїй подрузі Тетяні Володимирівні і попросила її щоб вона приїхала на квартиру до моєї бабусі і допомогла їм вирішити це питання.
Так як бабуся вже не ходила через хворобу вони додому викликали нотаріуса Серафиму Миколаївну, для того щоб скласти довіреність на відновлення вкрадених документів на дану квартиру і в цей же день а саме 4 лютого 2011 року було видано доручення від Клавдії Іванівни на ім'я Тетяни Володимирівні у якій вона уповноважує подарувати мені Е.Е однокімнатну квартиру, що знаходиться за адресою Магнітогорськ.
Після смерті своєї бабусі я переїхала на постійне місце проживання в вищевказану квартиру. Почала розбирати бабусині речі. Даного заповіту в квартирі не було. Згідно із законом заповіт складається у двох примірниках, один з яких зберігається в справах нотаріуса, а інший видається на руки заповідачеві. Даного заповіту в квартирі ніколи не було
У 2011 році я дізналася, що є заповіт, в якому нібито моя бабуся Клавдія Іванівна заповідає однокімнатну квартиру, що знаходиться за адресою: Магнітогорськ не храм, а нікому Б Льву Борисовичу. Зазначене заповіт посвідчений нотаріусом З Іриною Петрівною
Скажіть будь ласка чи реально виграти таку справу. В даний час Б подав заяву в суд про визнання договору дарування недійсним. На процесі зустрічний позов у нас не прийняли. Ми в свою чергу подали заяву про визнання заповіту недійсним. Подали заяву про порушення кримінальної справи за ст 159

Відповідь юриста:

Здрастуйте, ваша бабуся мала право подарувати дану квартиру не дивлячись на заповіт складене на користь цієї особи. Вам необхідно привести свідків: нотаріуса, повіреного, родичів, які зможуть підтвердити дієздатність бабусі на момент підписання довіреності. Наданої вами інформації недостатньо для кваліфікованого ради в ситуації, що склалася, ви можете записатися на консультацію до нашого юриста, який допоможе вам розібратися в ситуації, що склалася після ознайомлення з усіма документами, що мають безпосереднє відношення до справи.

 

Додаткові матеріали:

 • Чи має внучка право на квартиру, що залишилася після смерті бабусі, якщо в ...
 • Як вступити в спадкові права якщо пропущено строк прийняття спадщини?
 • Чи можна здавати в оренду кімнату в приватизованій квартирі без згоди всіх ...
 • Чи можна вступити у спадок, якщо було залишено заповіт?
 • Порядок визнання спадкоємця недостойним в судовому порядку

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ