Право на пенсію у дитини, батько якого визнаний безвісно відсутнім

Підкажіть будь ласка як краще вчинити в наступній ситуації.
У 2009 році я народила дитину. У метриці дитини батько значиться. Протягом 10 місяців батько дитини не мопогает матеріально, не цікавиться життям дитини. При розмові по телефону з його сестрою і мамою я дізналася, що він не дзвонить їм (вони живуть в іншому місті) і вони нібито про нього нічого не знають.
З огляду на мої великі борги і то, що я утримую дитину без допомоги батька, мене цікавить:
1) у разі позбавлення батьківських прав батька дитини яку допомогу я буду отримувати від держави і яким чином можливо позбавлення батьківських прав батька?
2). якщо батько дитини пропав і про нього немає ніяких відомостей ні у мене, ні у його рідних (рідні в розшук не подавали, так що я не виключаю, що він з ними підтримує зв'язок, просто вони мені не кажуть де він), якщо подати на нього в розшук (і чи приймуть у мене заяву в міліції?) через який час його визнають безвісти зниклим і як скоро я буду отримувати хоч якусь допомогу від держави?
Спасибі, Наталя

Відповідь юриста:

Доброго здоров'я Наталя. 1. позбавлення батька батьківських прав не звільняє його від обов'язку виплачувати аліментні зміст на дитину.
2. Громадянин може бути визнаний безвісно відсутнім у судовому порядку, якщо протягом року в місці його проживання немає відомостей про місце його перебування (стаття 42 СК РФ). У дитини в вищевказаному випадку, а в деяких випадках і у вас виникає право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника. Федеральний закон від 17122001 № 173-ФЗ (в ред. ФЗ від 03122012 N 243-ФЗ)
"Про трудові пенсії в Російській Федерації"
Стаття 9. Умови призначення трудової пенсії з нагоди втрати годувальника
1. Право на трудову пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні (за винятком осіб, які вчинили умисне кримінально каране діяння, що спричинило за собою смерть годувальника і встановлене в судовому порядку). Одному з батьків, дружину або іншим членам сім'ї, зазначеним у підпункті 2 пункту 2 цієї статті, зазначена пенсія призначається незалежно від того, перебували вони чи ні на утриманні померлого годувальника. Сім'я безвісно відсутнього годувальника прирівнюється до сім'ї померлого годувальника, якщо безвісна відсутність годувальника засвідчена у встановленому порядку.

 

Додаткові матеріали:

 • Чи можна позбавити батьківських прав батька, який не сплачує аліменти і не ...
 • Як правильно отримати доплату до пенсії по втраті годувальника?
 • Позовна заява про визнання безвісно відсутнім
 • Встановлення факту перебування особи на утриманні
 • Встановлення факту визнання батьківства

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ