Позовна заява про визнання безвісно відсутнім
Визнання громадянина безвісно відсутнім здійснюється відповідно до гл.30 ЦПК РФ. Зацікавлена особа подає заяву до суду за місцем свого проживання або місцем перебування. У заяві вказується, з якою метою потрібно визнати громадянина безвісно відсутнім, викладаються обставини, які підтверджують безвісну відсутність.
Справа про визнання громадянина безвісно відсутнім розглядається в присутності прокурора. При підготовці справи суддя з'ясовує можливі відомості про відсутнього, направляє запити у відповідні організації за останнім відомим місцем проживання, роботи відсутнього громадянина, у військові частини, органи внутрішніх справ. Ця робота може зайняти тривалий час, тому для прискорення процедури на прохання заявника юрист може подати відповідні запити та надати документи в суд.
У більшості випадків позовну заяву про визнання безвісно відсутньою подається чоловіком для розірвання шлюбу в спрощеному порядку, отримання пенсії у зв'язку з втратою годувальника, і т.п. Оскільки в заяві потрібно вказати мету визнання безвісно відсутнім, необхідно довести факт відповідних правових відносин. Таким чином, якщо заяву подано з метою розірвання шлюбу, необхідне підтвердження шлюбних відносин, якщо заява подається банком або іншим кредитором, необхідне підтвердження кредитних зобов'язань і т.п.
Наші фахівці складуть і подадуть до суду заяву про визнання громадянина безвісно відсутнім, при необхідності підготують документи для призначення зацікавленої особи довірчим керуючим майном громадянина, визнаного безвісно відсутнім.
Додаткові матеріали:
Як подати позов до судуПозовна заява про розірвання шлюбуВстановлення факту реєстрації народження, усиновлення, шлюбу, розлучення і ...Оголошення громадянина померлимВизнання громадянина недієздатним