Ненадання стоматологом інформації про майбутню процедуру

Добридень! Моя мати - жінка 78 років - звернулася в приватний медичний центр з питання протезування зубів (необхідно було зробити два повних знімних зубних протеза). Медичний центр був обраний за принципом близькості від будинку і зручності під'їзду до нього. Лікарем було прийнято рішення про встановлення повних знімних нейлонових протезів вартістю 40 тисяч рублів за кожен. Лікар мотивував своє рішення тим, що в нашому випадку нейлоновий протез - це єдино вірне рішення. Було укладено договір на надання платних медичних послуг. Після виготовлення протезів ситуація така: нижній протез матір'ю не надягати, так як в процесі пережовування їжі він зіскакує і його можна носити тільки в стані спокою. Лікарем дані пояснення з приводу всихання овуалярного гребеня, нібито протезу нема за що триматися. Але ж про це можна було попередити заздалегідь і вже за нами було б право вибору чи потрібно його взагалі робити.
Верхній протез викликає стан гострого дискомфорту, так як 6 передніх зубів з внутрішньої сторони лікар не може відшліфувати до стану гладкості і вони постійно дряпають і дратують мову. Корекція проводилася вже 3 рази. На моє запитання: "Скільки ще раз мені приходити до вас на корекцію?", Лікарем було дано цинічна відповідь: "Довічно". Вже пізніше я знайшла інформацію про те, що одним з основних недоліків нейлонових протезів є їх погана полируемость і дорожнеча, а при повній відсутності своїх зубів у роті його взагалі не рекомендується ставити, тому що нейлон - матеріал м'який і в даному випадку потрібен більш жорсткий матеріал (пластик) вартістю приблизно 30 тися рублів. Про недоліки нейлонових протезів лікарем нічого не було сказано. Таким чином виходить, що лікар свідомо нав'язала дорожчі протези прийшов з палицею і набряклими ногами старій людині. А протези вартістю 80 тисяч рублів лежать в пакетику, мати ними не користується.
Питання: Чи можливо повернути протези виробнику і повернути гроші? Що робити в разі відмови?

Відповідь юриста:

Здрастуйте, для початку необхідно ознайомитися з договором, який підписала ваша мати, так як там може міститися наступне: "про особливості протеза пацієнт обізнаний і погодився з його установкою" і т.д. Тоді довести, що вашій матерів не роз'яснено особливості протезів з даного матеріалу, буде вкрай важко. Наданої вами інформації недостатньо для кваліфікованого ради в ситуації, що склалася, ви можете записатися на консультацію до нашого юриста, який допоможе вам розібратися в ситуації, що склалася після ознайомлення з усіма документами, що мають безпосереднє відношення до справи.

 

Додаткові матеріали:

 • Надання неякісної медичної допомоги стоматологом
 • Стягнення відшкодування за неякісні медичні послуги
 • Стоматолог не якісно виконав протезування зубів: як притягнути його до відп ...
 • Як стягнути зі стоматологічної клініки компенсацію за непотрібну операцію?
 • Завідувачка поліклініки відмовляє в зміні дільничного терапевта: що робити?

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ