Порядок посвідчення довіреності власника житлового приміщення

Добридень!

Проконсультируйте нас будь ласка, в правомірності наших дій. Ревізійна комісія нашого ТСЖ, провела перевірку діяльності голови ТСЖ і виявила вилучення коштів ТСЖ і використання їх в нецільових витратах (на власні потреби). Склали акт перевірки і призначили дату проведення позачергових зборів. Роздали мешканцям акт перевірки та оголошення про дату, місце і час проведення зборів. Тих власників хто має житло, але не проживає в нашому будинку обдзвонили і запросили на збори. Хто мав можливість - прийшов, хто не міг писав власноруч довіреність на мешканця в нашому домі, щоб той представляв його інтереси на зборах. Ці доручення запевняла член правління ТСЖ, замість голови тому та була у відрядженні (є заява від неї) в присутсвии власника житла. Та й не в інтересах голови було б запевняти ці довіреності, так як вона б спробувала зірвати кворум. Згідно статуту ТСЖ проводити збори замість голови, член правління ТСЖ має право, а ось про завірення довіреності власника житла не обумовлено. Тепер при судовому розгляді суд все моменти проведення нашого зібрання визнав правомірними, тільки ось цей єдиний момент "про правомірність запевнення довіреностей членом правління замість голови" залишилося відкритим. Ось і звертаємося до Вас за допомогою. Чи має місце в практиці-подібний випадок. Якщо так, то де можна почитати і на що послатися при наступному судовому розгляді.
Заздалегідь Вам вдячні. З повагою Ольга С.

Відповідь юриста:

Добридень, Ольго. Відповідно до ЖК РФ: представник власника приміщення в багатоквартирному будинку на загальних зборах власників приміщень у даному будинку діє відповідно до повноважень, заснованими на вказівках федеральних законів, актів уповноважених на те державних органів або актів органів місцевого самоврядування або складеної в письмовій формі довіреності на голосування. Довіреність на голосування повинна містити відомості про яку подає власника приміщення в відповідному багатоквартирному будинку і його представника (ім'я або найменування, місце проживання або місце знаходження, паспортні дані) і повинна бути оформлена відповідно до вимог пунктів 4 і 5 статті 185 Цивільного кодексу Російської Федерації або засвідчена нотаріально.

У п. 4 ст. 185 ГК РФ зазначено: довіреність на отримання заробітної плати та інших платежів, пов'язаних з трудовими відносинами, на одержання винагороди авторів і винахідників, пенсій, допомог і стипендій, вкладів громадян в банках і на отримання кореспонденції, в тому числі грошової і посилкової, може бути посвідчена організацією, в якій довіритель працює або навчається, житлово-експлуатаційною організацією за місцем його проживання та адміністрацією стаціонарного лікувального закладу, в якому він перебуває на лікуванні.

 

Додаткові матеріали:

 • Оплата капітального ремонту багатоквартирного будинку
 • Що робити при незаконному проведенні загальних зборів власників житла в баг ...
 • Чи прирівнюється збори членів ТСЖ до зборів власників житлових приміщень?
 • Як контролювати витрату коштів на утримання і ремонт житлового приміщення?
 • Як визнати збори і рішення керуючої компанії незаконним?

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ