Обов'язок невідкладно сповіщати орган, який здійснює пенсійне забезпечення, про настання обставин, що тягнуть за собою зміну розміру трудової пенсії

Добрий день,
У Січня 2010 р померла моя мама. Вона померла в Москві, де проходила лікування, хоча жила в Архангельській області. Після її смерті я отримав спадок. Через 10 місяців після її смерті управління Пенсійного фонду по Арх обл направило мені лист з вимогою повернути переполученную частина пенсії. Виявляється, ПФ не знав, що мама померла і протягом 6 міс продовжував перераховувати гроші на ощадкнижку (припинив лише тоді, коли я закрив цю книжку, отримавши спадщину).
Чи правомірна вимога пенсійного фонду? адже я не скоював ніяких недобросовісних дій. Чи не мав поняття, що пенсія перераховується на ощадкнижку.
Пенс фонд посилається на те, що помилка сталася тому, що я не повідомив ПФ про смерть мами. А так як вона померла в Москві, то ЗАГС Москви не поставив Пенс фонд Арх області до відома.
У той же час я повідомив місце роботи мами (вона була працюючим пенсіонером), управління соцзахисту (звернувся за допомогою на поховання) і сбербанк (нотаріус звернулася із запитом на спадщину). Чи зобов'язаний я по закону повідомляти Пенс фонд про смерть свого родича-пенсіонера?
Заздалегідь вдячний за відповідь.

Відповідь юриста:

Здрастуйте, згідно ст.23 Федерального закону «Про трудові пенсії в Російській Федерації" пенсіонер зобов'язаний невідкладно сповіщати орган, який здійснює пенсійне забезпечення, про настання обставин, що тягнуть за собою зміну розміру трудової пенсії або припинення її виплати. Так як ви є спадкоємцем пенсіонера, то повинні були повідомити ПФ.

Ви можете відправити повідомлення до органу, який здійснює пенсійне забезпечення (Пенсійний фонд) рекомендованим листом з повідомленням, приклавши довідку про смерть.

Згідно ст.22 вищевказаного закону: виплата пенсії припиняється у разі смерті пенсіонера, з 1-го числа місяця, наступного за місяцем, в якому настала смерть пенсіонера

 

Додаткові матеріали:

 • Оскарження відмови виплати пенсійного забезпечення інваліду
 • Позовна Заява про дострокове призначення трудової пенсії по старості.
 • Як оскаржити відмову Пенсійного фонду в призначенні пенсії?
 • Який порядок отримання громадянами, які перебувають у центрі зайнятості, до ...
 • Чи може дружина спадкодавця отримати його пенсію на пошті?

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ