Визнання договору поруки позичальника недійсним
20 жовтня 2005 між споживчим кредитним кооперативом взаємодопомоги (ПККВ) і Позичальником було укладено договір позики про видачу їй на споживчі цілі коштів в розмірі 70000 рублів строком на 1 рік На виконання зобов'язань за договором позики були оформлені договору поруки з трьома поручителями, в тому числі і зі мною. Спочатку, щоб не викликати підозру у співробітників ПККВ і Поручителів щодо своїх злочинних намірів по незаконному збагаченню шляхом отримання позики Позичальник внесла в касу ППКВ частина грошових коштів у рахунок погашення позики, після чого виконання своїх зобов'язань за вказаним договором припинила. ПККВ звернувся до суду з позовом до Позичальника та поручителям про стягнення боргу за договором позики, заборгованості по пайових компенсаційним внескам, штрафним санкціям за порушення строків повернення позики та внесення пайових компенсаційних внесків і районним судом від 17 липня 2006 року винесено рішення про стягнення з Позичальника та поручителів, в тому числі і з мене, в солідарному порядку на користь ПККВ суми заборгованості за договором позики. Однак згодом за даним фактом у відношенні Позичальника було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 159 КК РФ, за якою я був визнаний потерпілим. Вироком районного суду від 27 червня 2007 року вона визнана винною у скоєнні вищевказаного злочину і засуджено. Про прийняте рішення тоді ж, після вступу в законну силу даного вироку, було усно повідомлено керівництво ПККВ, яке відповідно погодилося з вироком суду і до теперішнього часу про себе не давало знати. В даний час ПККВ знову заявило претензії по вищевказаним договором позики та договорами поручітельства.В даний час мною подано позов до суду про визнання договору поручітелства недійсним, проте в благополучному результаті справи сумніваюся, так як не знаю на які вагомі докази мені послатися. Порадьте як мені бути.
Відповідь юриста:
Привіт, стаття 367 ГК РФ: Припинення поруки, містить вичерпні обставини:
1. Порука припиняється з припиненням забезпеченого нею зобов'язання, а також у разі зміни цього зобов'язання, що тягне збільшення відповідальності або інші несприятливі наслідки для поручителя, без згоди останнього.
2. Порука припиняється з перекладом на іншу особу боргу по забезпеченому поручительством зобов'язанню, якщо поручитель не дав кредитору згоди відповідати за нового боржника.
3. Порука припиняється, якщо кредитор відмовився прийняти належне виконання, запропоноване боржником або поручителем.
4. Порука припиняється після закінчення зазначеного в договорі поруки строку, на який воно дано. Якщо такий строк не встановлений, воно припиняється, якщо кредитор протягом року з дня настання строку виконання забезпеченого порукою зобов'язання не пред'явить позову до поручителя. Коли термін виконання основного зобов'язання не зазначений і не може бути визначений або визначений моментом вимоги, порука припиняється, якщо кредитор не пред'явить позову до поручителя протягом двох років з дня укладення договору поруки.
Запишіться на консультацію до нашого юристу, і ми відповімо на всі ваші запитання після уточнення всіх нюансів справи, адже при порушенні справи за фактом шахрайства, вам необхідно довести, що не знали про даних діях позичальника.
Додаткові матеріали:
Позовна заява про стягнення боргуСтягнення заборгованості за договором позикиСтягнення заборгованості за кредитом з поручителяСтягнення заборгованості за кредитним договором із зверненням стягнення на ...Виконання зобов'язань