Відшкодування матеріального збитку по залиття квартири
Винними в залитих можуть бути як сусіди, так і відповідні організації, які виконують монтаж і ремонт водопровідних систем, сантехнічних комунікацій і устаткування.
Факт залиття квартири необхідно документально підтвердити актом комісії житлово-експлуатаційного господарства. Для визначення суми позову можна звернутися в спеціалізовану організацію, яка складе кошторис ремонтних робіт і матеріалів. Для визначення суми матеріального збитку проводиться незалежна експертиза.
Відшкодування матеріального збитку по залиття квартири здійснюється винною особою у повному обсязі згідно з наданими документами. У суму позову також включаються витрати на проведення експертизи, вартість юридичних послуг. Виходячи з конкретних обставин. юрист визначить, які вимоги і в яких розмірах слід включити в позов.
До позовної заяви додаються складені акти та кошториси. Вимоги компенсації матеріального збитку можуть бути доповнені вимогами компенсації моральної шкоди. Залітіє квартири і псування матеріальних цінностей навряд-чи обходяться без моральних переживань, особливо якщо квартиру заливають неодноразово. Тому суд завжди задовольняє вимоги про відшкодування моральної шкоди, природно в розумних розмірах.
Нерідко суд першої інстанції відмовляє в задоволенні позову. У такому випадку рішення суду доводиться оскаржувати в касаційному порядку у вищих інстанціях. Без допомоги кваліфікованого юриста складно розраховувати на успішне виконання цієї тривалої багатоетапної роботи.
Наші юристи допоможуть провести експертну оцінку збитку, скласти кошторис ремонтно-відновлювальних робіт, виконають всі необхідні практичні й процесуальні заходи з відшкодування матеріального збитку, заподіяного залиття квартири.
Додаткові матеріали:
Позовна заява про відшкодування шкодиПозовна заява потерпілого в ДТП пішоходаВідшкодування збитку при пожежіВідшкодування шкоди при ремонтіВідшкодування шкоди при будівництві