Захист честі та гідності в судовому порядку і відшкодування моральної шкоди

виграв ряд судових позовів про перешкоджання у здійсненні підприємницької діяльності незаконними діями держ. органів, органу місцевого самоврядування та про незаконність не нормативних актів органів, бездіяльність щодо відновлення порушених прав, про порушення прав недостовірними відомостями в документах, бездіяльності у виконанні судових рішень та законів. в тому числі по нзаконності жкг у відключенні опалення в опалювальний період, при цьому проведена перевірка Росспоживнагляду мо на моє прохання про невідповідність торговельної діяльності в отсутсствіі тепла, води, не можливість здачі приміщень в оренду. за одним позовом, по жкг закінчується термін на компенсацію. жодного разу не подавав. все це тривало 4 міся. а інші судові справи тривали протягом 5 років і досі не виконуються, про що є арбітражні рішення і відмова влади і органів. при цьому з за нервового стану, потрапив до лікарні серйозно, з тиском в око. а. виграв позов на мене про публікування в газеті недостовірних відомостей мною і про наклеп в ній, а також відшкодування моральної шкоди. звернення в газеті звернено президенту рф і слідчому комітету. не знаю, як подавати позови про матеріальне відшкодування.

Відповідь юриста:

Здравствуйте, при розгляді справ про відшкодування моральної шкоди, суд повинен встановити, які саме моральні страждання були заподіяні потерпілому, які існують докази факту їх заподіяння, обставини заподіяння моральної шкоди і т.д., а вам, в свою чергу, необхідно надати докази заподіяння моральної шкоди. В ході судового розгляду обгрунтовується, заявлена позивачем (потерпілим), сума компенсації морального збитку. Постраждала особа вправі вимагати будь-яку компенсацію завданої моральної шкоди, однак суд керується ступеня доведеності завданих моральних страждань, відповідністю суми заподіяною страждань, а також внутрішнім переконанням судді.

Честь, гідність, а також ділова репутація громадянина є нематеріальними благами, які захищаються законом. Згідно зі статтею 152 Цивільного кодексу Російської Федерації громадянин вправі вимагати через суд спростування ганьблять його честь, гідність чи ділову репутацію відомостей, якщо хто поширив такі відомості не доведе, що вони відповідають дійсності.

 

Додаткові матеріали:

  • Захист честі та гідності в судовому порядку і відшкодування моральної шкоди
  • Захист честі та гідності
  • Компенсація моральної шкоди
  • Відшкодування моральної шкоди
  • Компенсація моральної шкоди

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ