Захист честі та гідності

Кожна людина володіє такими нематеріальними благами як честь і гідність. Під першою розуміється суспільна оцінка особистості з моральних позицій, під другим - самооцінка особистості, уявлення самої людини про себе. Якщо ці блага постраждали, громадянин вправі звернутися до суду з вимогою спростувати порочать його відомості. Закон допускає захист честі та гідності і після смерті людини на вимогу зацікавлених осіб.

Громадянин, хто поширив такі відомості повинен довести, що вони відповідають дійсності. У разі, коли цього не вдається зробити, суд встановлює порядок спростування. Наприклад, відомості, поширені в засобах масової інформації, повинні бути спростовані в тих же засобах масової інформації. Крім того, у потерпілого виникає право вимагати відшкодування збитків і моральної шкоди, завданих поширенням компрометуючої інформації.

Однак не завжди вдається встановити, хто ж поширив відомості. Особливо часто це відбувається при опублікуванні їх в мережі Інтернет особою, яку неможливо ідентифікувати. Анонімність не є перешкодою для звернення до суду, слід подати заяву про визнання поширених відомостей не відповідають дійсності. Така заява розглядається в порядку окремого провадження.

Захист честі та гідності у суді - це цивілізована форма відновлення порушених прав. Наші фахівці підготують документи для суду, зі знанням справи визначать і розрахують збитки і моральну шкоду, а також представлять інтереси у всіх інстанціях. Посягання на добре ім'я буде покарано!

 

Додаткові матеріали:

  • Захист ділової репутації
  • Компенсація моральної шкоди
  • Захист честі та гідності
  • Відшкодування моральної шкоди
  • Честь, гідність і ділова репутація

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ