Чи варто спадкоємцю малої частки в квартирі погодитися на грошову компенсацію і відмовитися від спадщини?
У серпні помер мій колишній чоловік, батько моєї дочки. У другому шлюбі він володів 1/3 часткою в чотирикімнатній квартирі (він, дружина і дитина). Його третину також була поділена між ним, його батьком і його матір'ю (оскільки батьки купували квартиру). На яку частину спадщини може претендувати його старша дочка від першого шлюбу? Дочки 20 років (на аліменти я не подавала, з п'яти років він не виплачував ніяких грошей дитині). Дочки пропонують написати відмову від спадщини на користь отримання грошової компенсації, суму їй не уточнили ("щоб уникнути судової тяганини") Як оптимально для доньки вирішити це питання? Спасибі.
Олена
Відповідь юриста:
Здравствуйте, Олена. Частка в квартирі, яка належала батьку вашої дочки після розділу між ним і його батьками становить 1/9 від всієї квартири. Його спадкоємцями є батьки, дружина та двоє дітей, між якими і буде розділена це частка і інше успадковане майно. Дійсно ваша дочка може отримати компенсацію у грошовій формі, тому частка в квартирі дуже мала. Але для початку їй необхідно прийняти спадщину, а потім продати цю частку того із спадкоємців, хто захоче її придбати. Тим самим вона убезпечить себе він нечесних дій з боку інших спадкоємців.
Додаткові матеріали:
Які права у цивільної дружини на спадщину після смерті співмешканця?Чи може сім'я з 7 чоловік претендувати на поліпшення житлових умов?Як оформити спадкові права на не до кінця приватизовану квартируПраво на обов'язкову частку у спадщині дочки спадкодавцяПраво на обов'язкову частку у спадщині дочки спадкодавця