Перелік документів, необхідних для отримання свідоцтва про право власності на ділянку
Я являюсь військовим пенсіонером, ветераном військової служби, інвалідом 2 групи.
Будьте ласкаві підкажіть будь ласка як мені правильно поступити?
Я отримав у спадщину (після смерті дружини) садову ділянку в садівничому некомерційному товаристві. Фактичні його розміри перевищують зазначені у Свідоцтві про спадщину та Свідоцтві про реєстрацію права, виданого померлому родичу на 3 сотки (площа успадкованого ділянки-7 3). Фактичним кордонів більше 15 років. Сам же ділянка була змушена зареєстрований на дружину до реформи після смерті її матері.
Чи можна при перереєстрації прав власності уточнити розміри ділянки по фактичним межам представивши підготовлені документи по межеванию з фактичними розмірами, що не перевищують встановлених для Московської області. До цього, земельних ділянок в моїй власності не було, тобто це для мене перше оформлення землі у власність. Чи може зіграти факт набувальної давності і моя інвалідність. У разі неможливості реєстрації за фактичним межам, прошу повідомити які документи треба подати на перереєстрацію прав на наслідуваний ділянку.
Або підкажіть куди можна звернутися з цим питанням.
Заздалегідь вдячний.
З повагою, Дмитро.
Відповідь юриста:
здрастуйте, Дмитро. Вам необхідно провести межування. Якщо межування проводиться не в перший раз і його результати показують, що площа ділянки не відповідає вказаній у свідоцтві про право власності то, як правило, старе свідоцтво просто замінюється на нове із зазначенням актуальної площі. У разі відмови, ви можете вирішити це питання в судовому порядку.
Ось приблизний список документів, необхідних нотаріусу для видачі вам свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку:
- Виписка з кадастрового плану земельної ділянки форма В1 (відділ Роснедвіжімості де територіально знаходиться об'єкт нерухомості), за заявою.
- Довідка з податкової інспекції (територіальний відділ де знаходиться об'єкт нерухомості) про відсутність заборгованості по податках.
- Довідка з ЕГРП (Управління Федеральної реєстраційної служби, територіальний відділ, де знаходиться земельна ділянка), про відсутність арештів і заборон на земельну ділянку.
- Можливо знадобиться довідка з територіального відділу Роснедвіжімості про те, що на дану ділянку також немає арештів і заборон (зазвичай нотаріуси запитуваної її, якщо на ділянку є свідоцтво видане ще до введення в дію ФЗ № 122-ФЗ «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та угод з ним »)
- Постанова, Рішення (якщо воно значиться в документах підстави для видачі свідоцтва про право власності на земельну ділянку), його замовляють у міському центральному архіві. Якщо документом підстави для видачі свідоцтва про право власності значиться інший документ (договір купівлі-продажу, міни, дарування), то необхідно надати оригінал цього договору. Якщо його немає, то його також можна замовити в архіві, за датою, яка вказана у свідоцтві праві власності.
Додаткові матеріали:
Загублені правовстановлюючі документи на об'єкт нерухомостіОформлення ділянки землі під будинком у приватну власністьОформлення земельної ділянки у власністьСвідоцтво про право власностіОформлення ділянки у власність