Якою є правова природа чайових, і чи має працедавець право позбавити працівника їх виплати?

Привіт я працюю офіціантом і за заходи отримую чайові або налом (коли захід оплачується готівкою) або разом із зарплатою якщо захід оплачується за безготівковим розрахунком, тільки ось ці безготівкові чайові ніхто не отримує система така що вони копляться і в кінці місяця повинні ділитися на всіх офіціантів але бухгалтер говорить що ми не виконуємо план і тому ці гроші йдуть, як вона це називає, в фонд допомоги заведеніюа сума там не мала (за квітень накопичилося 170000 руб.) підкажіть на скільки це законно і що робити


Олександр

Відповідь юриста:

Здравствуйте, Александр. Чайові за своєю правовою природою виходять за рамки цивільних правовідносин. Вони цілеспрямовані на сплати - заохочення фізичної особи, що виконує свої трудові обов'язки. Виходячи з цього чайові - це заохочення за виконання трудове функції. Згідно з Трудовим Кодексом РФ заохочення за працю здійснюється роботодавцем статтею 191.
Чайові виступають як факт дарування між фізичними особами, а не різновид трудового доходу, виходячи з цього згідно з п. 18.1 ст. 217 НК РФ не обкладаються ПДФО доходи, отримані від фізичних осіб у порядку дарування. Тому доходи фізичної особи (офіціанта) у вигляді грошових коштів, отриманих від іншої фізичної особи (відвідувача) в готівковій або безготівковій формі за договором дарування, не підлягають оподаткуванню ПДФО. А це означає, що 170000 рублів не існує, як чайових. Ні, вони звичайно ж є, наприклад як рахунок за надані послуги закладом, клієнтові.

 

Додаткові матеріали:

 • Чи потрібно укладати договір дарування з дочкою для передачі їй права власн ...
 • Відповідальність роботодавця за невидачу трудової книжки працівникові?
 • Відповідальність роботодавця за невидачу трудової книжки працівникові?
 • Прибутковий податок з безкоштовного навчання студентки ВНЗ
 • Захист ділової репутації

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ