Чи потрібно укладати договір дарування з дочкою для передачі їй права власності на квартиру?
Здравствуйте!
Є 3-х кімнатна квартира. Власником житла є мій батько ( Свідоцтво від 1992 р. підписано мером Москви без печатки). Пай на квартиру виплачений в 1985 р. На даній житлоплощі прописані: батько, мама, я і мій син (зареєстровані з 1982 р.). Батьки похилого віку - 1931 р.н. і хочуть передати законні права на житло мені шляхом дарування. У батьків є ще 2 сина, що проживають з сім'ями на інших своїх житлоплощі в Москві.
ПИТАННЯ:
1. Чи потрібно оформляти дарування батьком дочки для отримання свідоцтва про право власності на житло (з урахуванням ст. 31 Житлового кодексу 2005 р.)
2. Якщо потрібно то що для цього необхідно і ціна питання.
Олена Сисуева
Відповідь юриста:
Здравствуйте, Елена. 1. Так, для того, щоб ви стали власником зазначеного приватизованого житла, ваш батько повинен скласти договір дарування.
та зареєструвати його у встановленому законом порядку.
2. Відповідно до п. 18.1 ст. 217 Податкового кодексу РФ доходи, отримані в порядку дарування, звільняються від оподаткування у разі, якщо дарувальник і обдаровуваний є членами сім'ї та (або) близькими родичами відповідно до Сімейним кодексом РФ, а саме: подружжям, батьками і дітьми, в тому числі усиновителями і усиновленими, дідусем, бабусею та онуками , повнорідними і неповнорідними (мають загальних батька чи матір) братами і сестрами.
Додаткові матеріали:
Як визнати договір дарування квартири недійсним?Власнику житла, що зноситься надають компенсацію: що робити?Продаж приватизованої квартири із зареєстрованим в ній мешканцем.Визнання договору дарування недійсним після смерті обдаровуваногоРеєстрація права власності на квартиру