Чи підлягає розподілу при розірванні шлюбу квартира, приватизована дружиною?
Добрий день, шановні!
Моя дочка вийшла заміж в 2003 г за російського, проживає в Швеції (у нього подвійне громадянство), у дочки - теж.
У 2009 році ми з дочкою приватизували муніципальну квартиру (я прописана в ній з 1974 р, а дочка - з 1991р) на двох - по 1/2 частки. Зараз вони розводяться і чоловік претендує на половину її частки. Стверджує, що він має право на 1/2 власності, придбаної в період брака.С допомогою свого приятеля в Москві він отримав на руки виписку з єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно (нашу квартиру) і представив у відповідні органи (своєму адвокату). Що в цьому випадку робити моєї дочки? Чи справді він має право на 1/4 квартири? Якщо ні, то які можна представити документи їй у свою чергу для відстоювання своїх інтересів? До того ж була оцінена якимось чином вартість нашої квартири в півтора мільйона шведських крон не дивлячись на те, що він жодного разу в ній не був.
З повагою, Наталія Георгіївна Виноградова
Наталя
Відповідь юриста:
Здравствуйте, Наталя. Відповідно до ст.1 Закону РФ "Про приватизацію житлового фонду в Російській Федерації", приватизація жилих приміщень - безкоштовна передача у власність громадян Російської Федерації на добровільних засадах своїх житлових приміщень у державному та муніципальному житловому фонді. У випадку, якщо приватизація квартири безкоштовна, то майно, одержане в період шлюбу одним з подружжя за безоплатним операціях, до яких відноситься акт приватизації, є його особистою майно і поділу не підлягає.
Додаткові матеріали:
Як розділити спільне майно при розірванні шлюбу?Чи потрібно оскаржувати приватизацію для того, щоб передати частку у кварти ...Як оформити спадкові права на не до кінця приватизовану квартируЩо робити якщо адміністрація відмовила в приватизації квартири?Відмова в приватизації житлових приміщень