Чи має родина право на поліпшення житлових умов, проживаючи в комунальній квартирі?
Я, мій син, сестра і мама-інвалід, 2-ї групи на даний момент проживаємо в двох кімнатах площею 23 кв.м. в комунальній квартирі. Кімнати наші неприватизованих. У цих двох кімнатах прописані троє - Я, сестра і мама. З чоловіком, у якого є приватизована житлоплощу 40 кв.м., не проживаю, але шлюб офіційно ще не розірвано. Син прописаний на цій житлоплощі чоловіка.
У комунальній квартирі, де ми проживаємо є дві вільних неприватизованих кімнати. У першій жив наш сусід, самотній, він пропав вже 5 років його немає. З тих пір в неї нікого не заселили. З усного дозволу ЖКО ми користуємося цією кімнатою. Друга - теж неприватизована, сусід помер 3 роки тому. Теж нікого не заселяли.
Крім нас ще в одній кімнаті в комунальній квартирі проживає самотня сусідка.
Чи вистачає нам, виходячи з облікової норми в Підмосков'ї житла для громадян, які проживають у комунальних квартирах? Чи маємо ми право офіційно зайняти вільну кімнату в нашій комунальній квартирі і яким чином це зробити? Хотілося б безкоштовно а не викуповувати. Чи відіграє роль те, що зі своїм чоловіком я офіційно перебуваю у шлюбі, хоча з ним не живу?
Інна
Відповідь юриста:
Привіт, Інна. Ви не вказали в якому місті проживаєте? У кожному населеному пункті своя облікова норма: від 7 до 15 також в деяких випадках встановлюється облікова норма для комунальних квартир. Якщо ви проживаєте в Москві, то на трьох облікова норма становить 30 кв. м. І ви маєте право на поліпшення житлових умов.
Додаткові матеріали:
Чому адміністрація відмовляє працівникові Крайньої Півночі в квартирі?Права колишньої дружини на житло колишнього чоловіка по соціальному найманн ...Відмова в постановці молодої сім'ї на облік щодо поліпшення житлових умовЗахист житлових прав громадян та оскарження дій державних органівНадання кімнати, що звільнилася в комунальній квартирі