Оскарження дій судових приставів
Дії судових приставів можуть бути оскаржені або вищестоящому судовому приставу в адміністративному порядку, або безпосередньо до відповідного суду. Права та обов'язки судових приставів, а також порядок оскарження їх дій встановлені ФЗ РФ «Про виконавче провадження».
Не варто недооцінювати ефективність адміністративного оскарження, у багатьох випадках воно дає позитивний результат. Оцінка роботи виконавчої служби знижується в залежності від кількості задоволених судом позовів до судових приставів. Таким чином, керівництво служби зацікавлене самостійно усувати недоліки в роботі підлеглих, не доводячи справу до суду. Однак результат адміністративного оскарження залежить від специфіки регіону та внутрішньовідомчих відносин, тому судове оскарження дій судових приставів дає можливість отримати більш об'єктивне рішення.
Для оскарження встановлений 10-денний термін з моменту прийняття рішення або вчинення оскаржуваної дії. У разі пропуску строків у скарзі повинна міститися прохання про їх відновлення із зазначенням поважних причин пропуску. У скарзі зазначаються порушення, допущені судовими приставами, ваші вимоги (скасувати певну постанову, визнати незаконними зазначені дії), а також формулюється прохання вжити відповідних заходів для усунення порушень.
Наші фахівці допоможуть визначити порушення, допущені судовими приставами в ході вашого виконавчого провадження, зібрати матеріали, відновити пропущені строки оскарження, підготувати документи та провести оскарження у встановленому законом порядку.
Додаткові матеріали:
Скарга на адміністративне постановуАдміністративна скаргаАдміністративне оскарженняЗаяву до суду на неправомірні дії судових приставівСкарга на судових приставів в прокуратуру