Захист честі та гідності
Конституція гарантує свободу слова, але кожна людина також має право на захист честі та гідності. Ці нематеріальні права охороняються законом так само, як і будь-які інші конституційні права.
У більшості справ про захист честі і гідності відповідачами виступають ЗМІ різного рівня. В даний час механізм грошової компенсації моральної шкоди, заподіяної поширенням компрометуючих відомостей, ще не розвинений в повній мірі, проте вже не рідкісні випадки виплати редакціями друкованих видань реальних сум, а не тільки публікація спростувань на останній сторінці.
Хоча існують досудові та позасудові можливості врегулювання подібних суперечок, найчастіше захист честі і гідності здійснюється шляхом судового розгляду. При цьому необхідно визначитися з підвідомчістю конкретної справи. Інакше в позові буде відмовлено.
Один з основних принципів вирішення спорів про захист честі і гідності - дотримання балансу різних конституційних прав: право на свободу слова і поширення інформації не повинно порушувати право на недоторканність приватного життя, на захист честі та гідності.
При вирішенні цих спорів необхідно керуватися не тільки російським законодавством, але і міжнародними принципами і нормами права, визнаними в Росії, зокрема Європейською Конвенцією з прав людини.
Наші фахівці складуть і подадуть у відповідному порядку судового провадження позов про спростування відомостей, що порочать честь і гідність довірителя, виконають всі необхідні в конкретному випадку практичні та процесуальні дії. Залежно від характеру порушення, буде здійснена цивільно-правова або кримінально-правова форма захисту, причому кримінальна відповідальність не виключає пред'явлення цивільного позову про відшкодування шкоди.
Додаткові матеріали:
Коротко, про важливе.Захист честі та гідностіМоральна шкодаЗахист ділової репутаціїЧесть, гідність і ділова репутація