Визнання недійсним договору, укладеного органом юридичної особи з перевищенням своїх повноважень
У кожного органу юридичної особи (у тому числі, у керівника філії) є чітко визначені повноваження. Їх обсяг встановлюється установчими документами, положенням про філію та договором з особою, яка виконує владно-розпорядчі повноваження. Крім того, повноваження можуть бути обумовлені законом або довіреністю. Однак іноді уповноважена особа або орган юридичної особи при укладанні договору виходять за встановлені межі і діють всупереч інтересам своєї організації.
Такий договір може бути визнаний судом недійсним, якщо повноваження особи або органу були обмежені договором або установчими документами в порівнянні з тим, як вони визначені в законі, довіреності або як вони можуть вважатися очевидними з обстановки, в якій відбувається угода, і при її здійсненні уповноважені вийшли за межі цих обмежень.
Визнання недійсним договору, укладеного органом юридичної особи з перевищенням своїх повноважень, провадиться за позовом за позовом особи, в інтересах якої встановлено обмеження. Наприклад, засновники ТОВ можуть звернутися з позовом у відношенні договору, укладеного директором товариства. Обов'язковим при встановленні недійсності такого договору буде докази того, що інша сторона в угоді знала або свідомо повинна була знати про встановлені обмеження.
Звичайно, доказування перелічених фактів являє деякі складнощі, тому виграти подібну справу під силу лише юристам-професіоналам. Такими і є наші фахівці, які накопичили солідний досвід по визнанню договорів недійсними. Захищати права клієнтів і відстоювати їх інтереси - головна мета нашої діяльності.
Додаткові матеріали:
Визнання договору купівлі-продажу житла дійснимВизнання недійсним договору, який суперечить вимогам законуВизнання недійсним договору, укладеного під впливом насильства (погрози)Визнання обміну жилими приміщеннями недійснимШлюбний контракт