Встановлення факту реєстрації народження, усиновлення, шлюбу, розлучення і смерті
Народження, усиновлення, одруження, його розірвання і смерть повинні бути зареєстровані уповноваженими державними органами. Про реєстрацію видаються свідоцтва встановленого зразка, які надалі підтверджують той чи інший стан громадянина. При втраті свідоцтв їх можна відновити, але з різних причин відповідні записи в органах РАГСу іноді не зберігаються. У такій ситуації встановлення факту реєстрації народження, усиновлення, шлюбу, розлучення і смерті можливо тільки на підставі рішення суду.
Законом встановлено виключний судовий порядок встановлення факту реєстрації названих актів цивільного стану у зв'язку з особливою важливістю для громадян цих подій. Менш важливі факти, наприклад, встановлення трудового стажу для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності і пенсії, ступінь і причина втрати працездатності, групи та ін, можуть бути встановлені в адміністративному (позасудовому) порядку.
При підготовці заяви до суду необхідно підтвердити відсутність спору про право, тому при його наявності, наприклад, суперечки про розділ спадщини, питання підлягає розгляду в іншому порядку. Також потрібно вказати мету встановлення факту, оскільки судом встановлюються лише факти, що мають юридичне значення, тобто від яких залежить виникнення, зміна, припинення особистих чи майнових прав. Якщо факт такого значення не має, заява не буде розглянута по суті.
Наші фахівці знайомі з усіма тонкощами встановлення фактів, що мають юридичне значення. Вони складуть заяву і підготують додатки до нього таким чином, щоб необхідне рішення було отримано з мінімальними витратами часу.
Додаткові матеріали:
Встановлення факту родинних відносинВстановлення факту перебування особи на утриманніВстановлення факту визнання батьківстваВстановлення факту належності документівВстановлення факту володіння і користування нерухомим майном