Чи потрібно проводити незалежну експертизу отриманих ушкоджень до суду?

Здрастуйте, у мене таке питання: Недавно я зробив ремонт в автосервісі по заміні ременя ГРМ, натяжних роликів і помпи. Після чого я виявив витік масла з двигуна. Приїхавши в той же автосервіс де проводив ремонт сказав: що у мене відбувається витік масла, оглянувши авто було виявлено тріщину у верхній кришці маслонасоса звідки відбувався витік масла, після чого вони запропонували за мій рахунок зробити ремонт по заміні цієї кришки, пояснюючи це тим що був безпосередній удар по цій кришці і тому утворилася тріщина, але там стоїть пластмасова захист і вона не пошкоджена. Тому я звернувся в інший автосервіс щоб усунути цю неполадку. Коли замінили кришку то виявилося що ця тріщина була зроблена в результаті ремонту так як на ній залишилися сліди удару. В даний час я написав претензію в двох примірниках відіславши одне з них підприємцю автосервісу в якому був зроблений брак у роботі, зараз мені прийшло повідомлення про те що він отримав цей лист. Прошу допомогти Вас скласти позовну заяву до суду так як він не збирається відшкодовувати збиток по любовно. І ще повинен я робити експертизу деталі авто до суду або це робиться в судовому порядку? Прошу Вас допомогти ще якими ні будь радами для вирішення питання в цій ситуації. У мене все чеки збережено, автомобіль Toyota Nadia, перший ремонт був зроблений на 4 тисячі рублів, другий ремонт разом з запчастиною і заміною масла вийшло в 6000. З Повагою до вас автолюбитель Ігор.

Відповідь юриста:

Привіт Ігор. Провівши незалежну експертизу до суду у вас з'являться підстави для направлення позову і впевненість у джерелі виникнення пошкоджень, ви заощадите час (мінус одне судове засідання).

При складанні позовної заяви про відшкодування матеріального збитку вказується розмір матеріального збитку, який, на думку заявника, підлягає відшкодуванню. Позивач повинен грунтуватися на дані надані відповідним експертним висновком та різні, що підтверджують матеріальний збиток, акти.



Позовна заява про відшкодування матеріальної шкоди подається у письмовій формі до районного суду за місцем проживання однієї із сторін у справі, або мировому судді. У заяві потрібно вказати наступну інформацію:
- Найменування суду;
- Прізвище, ім'я, по батькові позивача, його місце проживання, а також прізвище, ім'я, по батькові представника і його місце проживання, якщо позовна заява подається до суду представником;
- Прізвище, ім'я, по батькові відповідача, його місце проживання (найменування та адреса);
- Суть порушення прав і законних інтересів заявника та його клопотання;
- Підстави для пред'явлення вимог позивача, та докази, що підтверджують ці підстави;
- Розмір завданої шкоди, що підлягає відшкодуванню, який визначається на підставі висновку експертного органу;
- Акт, в якому зафіксовано заподіяну майну шкоду і вказана особа, яка зобов'язана здійснити відшкодування матеріального збитку;
- Відомості про досудових розглядах;
- Перелік доданих до позовної заяви документів.

Якщо ви плануєте клопотати про отримання відшкодування не тільки заподіяної шкоди майну, а й понесених судових витрат, а також витрат на проведення оцінок, і експертиз, необхідно додати до заяви відповідні документи (чеки, акти і т.п).

 

Додаткові матеріали:

  • Позовна заява про відшкодування заподіяної матеріальної шкоди
  • Порядок стягнення матеріальних збитків з сервісного центру
  • Заміна частин транспортного засобу за рахунок споживача
  • Відшкодування матеріальної шкоди при ремонті транспортного засобу
  • Правила напрямки цивільного позову про відшкодування збитку

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ