Порушення сусідкою меж земельної ділянки та вирішення спору у судовому порядку

Звертається до Вас член-кореспондент Російської академії природознавства, доктор історичних наук, професор Данильченко Сергій Леонідович.
Прошу знайти можливість відповісти на декілька питань, пов'язаних з правовою оцінкою ситуації, що склалася по землекористуванню.
Справа в тому, що я є власником земельної ділянки з житловим будинком в місті Козельську Калузької області. Ділянка зареєстрований у встановленому законом порядку, поставлений на кадастровий облік. У мою відсутність сусідка, самовільно захопила частину належного мені земельної ділянки, переставивши огорожу і знищивши межові знаки.
Так як адміністративним шляхом конфлікт не було врегульовано, я звернувся до суду, куди подав висновок комплексної землевпорядної та будівельно-технічної експертизи, проведеної ГУ «Калузька лабораторія судової експертизи», де факт захоплення 82 кв. метрів був встановлений і зафіксований.
Світовий суддя задовольнив мою позовну заяву про визначення порядку користування земельною ділянкою та усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, а районний суддя, що розглядав Апеляційний скаргу відповідача, в позові мені відмовив, мотивувавши це тим, що предмета для позову немає. Як пояснив районний суддя, мій ділянку поставлений на кадастровий облік, його кордони з сусідкою узгоджені, а в документах сусідки зазначено, що «межа земельної ділянки не встановлена у відповідності з чинним законодавством», тому я вправі відновити межові знаки і поставити по межі наших ділянок паркан.
У зв'язку з цим виникає перше питання. Якщо земельна ділянка моєї сусідки зареєстрований як раніше врахований і в кадастровій виписці сказано, що межа її земельної ділянки не встановлена відповідно до вимог земельного законодавства, то на якій підставі вона порушує моє право на належний мені по закону земельну ділянку площею 82 кв. метра, межі якої встановлені, а межі її ділянки є декларативними і не встановлені на місцевості? Як мені в рамках чинного законодавства вирішити ситуацію правову ситуацію?
Друге питання. Ділянка сусідки складається з двох частин - її власного і орендованого. При цьому у неї є одне неоформлене землевпорядне справу одночасно на обидві ділянки. Чи не є це порушенням земельного законодавства?
Третє питання. Зданий в оренду сусідці земельну ділянку призначений «для ведення індивідуального городництва», але на ньому зведені капітальні будови. Чи є це порушенням земельного законодавства?

Відповідь юриста:

Здравствуйте. 1. Ваша сусідка вчинила самозахоплення, і ви маєте право прибрати паркан і відновити свої порушені права власника на земельну ділянку.
2. Ні не є.
3. Ні, не є, якщо це приміщення, без права на реєстрацію.

 

Додаткові матеріали:

  • Вирішення спору з адміністрацією про приватизацію земельної ділянки в суді
  • Обов'язок по оплаті проведення судової земельної експертизи
  • Проведення високовольтної лінії над земельною ділянкою
  • Земельну ділянку. Фактичне прийняття спадщини.
  • Оформлення земельної ділянки у власність

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ