Визнання рішення суду десятирічної давності недійсним

Жінка жила з чоловіком неофіційно цивільним шлюбом. У неї була квартира яку вона приватизувала на початку 90-х років і оформила 1/2 квартири своєму співмешканцю, тобто в рівних частках. У 1994 році співмешканець помер і щоб отримати частку свого співмешканця вона звернулася до суду в 1996 році і оформила його частку під приводом того, що вона перебувала у нього на утриманні оскільки була інвалідом (хоча інвалідність отримала тільки в 2005 році) і суд виніс у рішення в її користь визнавши знаходження її на утриманні свого співмешканця. У 2006 році Ця жінка оформила дарчу на цю квартиру своєї дочки і з цього моменту дана квартира належить дочці.
У серпні 2011 року в районний суд звернулися дочка і син померлого співмешканця і попросили скасувати рішення суду 1996 року а також попросили повернути їм 1/2 квартири вже у дочки. У своїй заяві вони посилаються на те, що вони вважали себе вступили в права спадкування обґрунтовуючи це ст. 1153 ЦК і тим, що вони несли витрати на похорон свого батька і нібито заплатили якісь борги при цьому не привели не якихось доказів.
Діти цивільного чоловіка подали заяву в суд про поновлення пропущеного строку на подання касаційної скарги і саму касаційну скаргу про перегляд рішення 1996 року. Вони посилаються на те, що суд в 1996 засновував своє рішення Постанові Пленуму Верховного суду СРСР від 25021966 року «Про СУДОВОЇ ПРАКТИКИ У СПРАВАХ ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТІВ, ЯКІ МАЮТЬ ЮРИДИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ» проте Постанові Пленуму Верховного суду СРСР
від 21061985 року «« Про СУДОВОЇ ПРАКТИКИ У СПРАВАХ ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТІВ, ЯКІ МАЮТЬ ЮРИДИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ »Постанова 1966 року визнаним таким, що втратив силу. Саме на цей факт і на те що вони не були залучені до участі в справі в 1996 році вони просять переглянути дане рішення суду.
Питання:
1. Як ви вважаєте які шанси позивачів на виграш даної справи.
2. Як зробити так щоб їм не відновили терміни на оскарження
3. Як можна залишити рішення 1996 року в силі і на яких підставах і чи можуть вони реально відсудити 1/2 квартири вже у новій власниці?

Відповідь юриста:

Добрий день. 1. У дітей спадкодавця дійсно є права на частину квартири. Згідно із законом, його 1/2 квартири була б розділена між трьома спадкоємцями (діти і співмешканка, яка перебуває на утриманні).
2. Ніяк. Це рішення приймає суд, вивчивши всі факти.
3. Наданої вами інформації недостатньо для кваліфікованого ради з даного питання, ви можете записатися на консультацію до нашого юриста, який допоможе вам розібратися в ситуації, що склалася після ознайомлення з усіма документами, що мають безпосереднє відношення до справи.

 

Додаткові матеріали:

 • Розділ спільного майна колишнього подружжя після розірвання шлюбу
 • Чи може колишній чоловік претендувати на частину квартири, придбаної після ...
 • Хто може вимагати в судовому порядку розірвання договору соціального найму?
 • Право на обов'язкову частку у спадщині дочки спадкодавця
 • Право на обов'язкову частку у спадщині дочки спадкодавця

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ