Оскарження протоколу загальних зборів мешканців в судовому порядку

Житловий двір. Багатоквартирний будинок, крайній під'їзд, по всіх стінах крайнього під'їзду йдуть тріщини від усадки будинку (будинок 1975 року побудови) сусідній будинок аналогічний. 2 тижні тому простір між будинками огородили і почали виробляти будівельні роботи офісного центру, який в свою чергу перекриє простір між будинками (буде неможливий прохід між будинками, проїзд і стоянка транспорту мешканців, утруднений проїзд засобам швидкої та пожежної безпеки), в ЖЕУ сказали, що 51% власників залишили підписи "ЗА", само собою брехня, велика частина мешканців вкрай проти будівництва.
У зв'язку з цим 1) боїмося, що котлован для комунікації, який почали рити між будинками, призведе до ще більшої усадки будинку, збільшення тріщин в капітальних стінах будинку і як наслідок визнання будинку аварійним і таким придатним до розселення 2) став скрутний прохід, проїзд у двір. Стало нікуди паркувати особистий транспорт 3) хочемо дізнатися порядок дій для складання, подання колективної скарги, заяви, позови до суду, для того, щоб відстояти свої законні права та припинити будівництво. Куди звертатися, до кого йти з влади - хто непідкупний в цьому питанні ?? Прокуратура?

Тим більше, що за півкілометра від будинку є абсолютно вільний для будівництва простір.
Дякуємо. Чекаю відповіді.

Відповідь юриста:

Здрастуйте, багато громадян бажають визнати будинок з подібними вадами аварійним. Якщо будинок визнаний аварійним, то переселення залежить від форми власності. Власників неприватизованих квартир зобов'язані переселити в аналогічні за метражем і кількістю кімнат. Якщо ж квартира приватизована, то обмін буде рівноцінний тільки за вартістю квартири, незалежно від кількості квадратних метрів і кімнат.
Якщо ви вважаєте, що будівництво призведе до погіршення стану вашого будинку і у вас є докази - звертайтеся до суду. Для початку вимагайте від ЖЕКу надання вам протоколу загальних зборів мешканців з підписами про дозвіл будівництва, потім оскаржуйте даний документ в судовому порядку.

 

Додаткові матеріали:

 • Дотримання вимог пожежної безпеки при будівництві будинку в СНТ
 • Мешканці будинку відмовляються направляти заяви про переселення
 • Що робити якщо будинок був визнаний ветхим, але розселяти мешканців не збир ...
 • Що робити при незаконному проведенні загальних зборів власників житла в баг ...
 • Чи можна оскаржити рішення про визнання будинку аварійним і таким, що підля ...

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ