Скасування заочного рішення про визнання договору пайової будівництва недійсним

Вітаю! Допоможіть розібратись! Ситуація наступна. У лютому 2010 року уклав з ТОВ договір участі в пайовому будівництві 2 кімн. квартири в багатоквартирному будинку. За договором відразу сплатив всю вартість. Договір зареєстрований в УФСГРКіК. Зараз будинок готується до здачі. Вчора отримав рішення районного суду (заочне) за позовом громадянки З. про визнання угоди, укладеної між мною і ТОВ недійсною (нікчемною). Виявилося, що в 2006 році гр. З уклала з ТОВ договір про співінвестуванні частки будівництва житлового томи (квартири з тими-ж реквізитами, що і мій). Гр. З надала до суду всі необхідні документи, які свідчать про укладення нею договору і оплати. У 2009 році в ТОВ змінилися засновники і директор. Діючі засновник і директор запевняють, що не знали про те, що колишнє керівництво ТОВ уклало з гр. З договір співінвестування і що відповідних документів вони не отримували. Дозвіл на будівництво будинку отримано фірмою забудовником - ТОВ у 2009 році. Суд вказав, що хоча договір від 2006 року між гр. З і ТОВ не є договором пайової участі в будівництві, він не суперечить нормам права і підлягає виконанню, тобто права на квартиру залишаються за З. Як мені поступити? Чи є я добросовісним набувачем? Дякуємо.

Відповідь юриста:

Здрастуйте, для початку ви можете оскаржити заочне рішення суду і справа розглядатиметься в позовному провадженні.

Хоча ФЗ №214-ФЗ "Про участь у пайовому будівництві багатоквартирних будинків і інших об'єктів нерухомості " стверджує, що договір пайової участі в будівництві відповідно до п.3 ст.4 ФЗ підлягає державній реєстрації і вважається укладеним з моменту такої реєстрації і забороняє залучення в пайове будівництво коштів громадян не на підставі договору пайової участі в будівництві, але в вищевказаному законі є застереження, що він не поширюється на інвестиційні відносини, які здійснюються відповідно до законодавства про інвестиційну діяльність юридичними особами та індивідуальними підприємцями.

Таким чином вам чекає важкий процес по захисту ваших прав. Наданої вами інформації недостатньо для кваліфікованого ради в ситуації, що склалася, ви можете записатися на консультацію до нашого юриста, який допоможе вам розібратися в ситуації, що склалася після ознайомлення з усіма документами, що мають безпосереднє відношення до справи.

 

Додаткові матеріали:

 • Як домогтися реєстрації в реєстраційній палаті договору пайової участі?
 • Чи є правомочним вимога забудовника про внесення грошових коштів за договор ...
 • Чи можна зареєструвати право власності з незареєстрованим договором інвесту ...
 • Як буде розділена квартира, придбана за договором пайової участі в будівниц ...
 • Визнання права власності на квартиру

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ