Позовна заява про визнання фактичного вступу в спадкові права

Добрий день.
Хочу скористатися Вашою пропозицією про безкоштовної консультації з питання позову про фактичне прийняття спадщини.
У 1983 році померла моя бабуся. У неї було двоє дітей: дочка (моя мама) і син (мій дядько). У неї був будинок з ділянкою в селі. Після її смерті фактично (без оформлення) будинок і ділянка перейшла у володіння моєму рідному дядькові, які проживають разом з бабусею і продовжували жити в цьому будинку. У 2001 році він помер. Сім'ї і дітей у нього не було. Після його смерті фактично (без оформлення) будинок і ділянка перейшла у володіння моїй мамі. Вона проживала там літо, і їздила навесні і восени. Я пропонувала їй оформити будинок і ділянку документально, але вона говорила, що не хоче цим займатися, так як все це вимагає сил і грошей. У 2010 році померла моя мама. На згадку про свої дитячі роки, проведені «в села, у бабусі» я хочу залишити цей будинок собі, оформити його офіційно. Фактично я вже прийняла цю спадщину: заплатила всі податки в сільраді (1200 руб.), Оформила договір з РЕС про електроенергії, поміняла ел. лічильник (2000 руб.), почала потроху ремонтувати будинок, поміняла ел. проводку, хочу навесні оновити паркан. Оформила кадастровий паспорт на ділянку (1600 руб.) І паспорт БТІ на будинок (5100 руб.) Тобто несу всі витрати зі збереження будинку і ділянки.
Питання? Куди мені звернутися з позовною заявою про фактичне прийняття спадщини: в нотаріальну контору або до суду? І якщо можна (в формі безкоштовної консультації), хотілося б отримати приблизний текст заяви. Заздалегідь дякую. Ольга

Відповідь юриста:

Добридень, Ольго. Зразок позовної заяви ви можете знайти на нашому сайті. Для визнання фактичного вступу в спадкові права вам необхідно звернутися в суд за місцем розташування даного нерухомого майна.

 

Додаткові матеріали:

 • Як оформити у власність неприватизовані ділянку і дачу, що залишилися після ...
 • Як оформити спадщину після смерті брата, якщо є спадкоємці першої черги?
 • Як вступити в право власності на спадкове майно після матері?
 • Оформлення ділянки землі під будинком у приватну власність
 • Земельну ділянку. Фактичне прийняття спадщини.

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ