Стягнення аліментів з повнолітніх дітей у судовому порядку

Вчора отримала телеграму, що мене викликають сьогодні до суду, в якості відповідача. Судячи з прізвища позивача, мій рідний батько подав заяву на стягнення з мене аліментів. У телеграмі моє прізвище від першого шлюбу, близько 12 років тому я прізвище міняла. Батьки розлучилися близько 40 років тому, з тих пір я батька не бачила. Він проживав десь в Кіровській області, ми в Московській. Мама моя померла 2 роки тому, дізнатися у неї платив мені батько аліменти чи ні вже неможливо. Вітчим сказав, що аліментів на мене вони не отримували. У дитинстві мама казала, що мій рідний батько від сплати аліментів ухилявся, але це тільки слова, не підтверджені документально.
Близько 15-20 років тому від батька приходив лист мамі з проханням вислати копію якогось документа, тому що мама була важко хвора (онкологія) то лист відправляла я (мабуть звідти він і знає мою стару прізвище). Після чого отримала лист, нібито від його дружини, де вона писала, що у них народився син і що батько "не п'є" вже місяць.
Сьогодні я повинна з'явитися в суд, я не знаю що я повинна робити. У мене на утриманні дочка 7 років, чоловік ніде не працює, сама я заробляю близько 30000 рублів, з яких 3-4 тисячі йде на дорогу. Я не проти сплати аліментів, якщо дійсно повинна їх платити людині, який не брав участі в моєму вихованні, але не хотілося б щоб гроші, які я можу витратити на свою маленьку дочку були витрачені в порожню. Підкажіть будь ласка як я повинна поводитися на суді. Позивач там ледь-ли буде присутній

Відповідь юриста:

Здрастуйте, непрацездатні батьки дійсно можуть зажадати стягнення аліментів з повнолітніх дітей на своє утримання. Якщо ж діти відмовляються здійснювати виплати на утримання батьків, то стягнення аліментів може відбуватися через суд. Кожен батько в разі власної непрацездатності, коли об'єктивно потребує допомоги, має право вимагати грошову суму на утримання зі своїх повнолітніх працездатних дітей. Батько офіційно визнається непрацездатним, якщо знаходиться на пенсії або ж визнаний інвалідом.
Аліменти батькам виплачуються в установленому судом розмірі в залежності від матеріального та сімейного становища батьків та їх дітей, а також інших факторів, які заслуговують уваги в подібній ситуації.
Судові процеси по виплатах аліментів для батьків містять в собі чимало нюансів, відомих тільки досвідченому юристу - закон захищає права батьків точно так же, як і права дітей. Наприклад:
- Стягнення аліментів може бути направлено тільки на повнолітніх дітей і тільки, якщо батьки (один з них) насправді непрацездатні або потребують;
- Стягнення аліментів на утримання батьків може здійснюється тільки з працездатних дітей, тобто, які можуть заробляти і платити аліменти. Суд завжди враховує наявність у відповідача сім'ї, інших аліментних зобов'язань і т.п., тому необхідна позивачем аліментна сума може бути істотно знижена;
- Діти не зобов'язані платити аліменти на утримання батьків, які були позбавлені батьківських прав;
- В разі, якщо батьки ухилялися від своїх обов'язків по відношенню до дитини, вони не можуть вимагати виплати аліментного змісту.

 

Додаткові матеріали:

 • Як стягнути аліменти з батька дитини у твердій грошовій сумі?
 • Позовна заява на аліменти
 • Заява про стягнення аліментів
 • Позовна заява про стягнення аліментів
 • Аліменти на дитину

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ