Підсудність справи про стягнення аліментів за вибором позивача

Доброго вам дня!
ситуація у мене банальна, але консультація фахівця необхідна.
У мене є дитина від першого шлюбу-дочка. при розлученні, подавала на аліменти. суд їх присудив виплачувати з листопада 2004 року. на сьогоднішній день моєї дочки вже 7 років, а аліменти ніколи не виплачував і інтересу до дитини не виявляв. на цьому тижні домоглася від приставів хоч якогось відповіді. виснілось, що він у 2009 році виписався з Москви в Новий Уренгой. більш точної адреси (вул, №дома квартири) у відповіді, на запит приставів, УФМС не дало. а т.ж пристав видав мені "довідку" по заборгованості, яка складає майже 472000 руб. і благословив на похід до суду) але все не так то й просто. в органах опіки мені сказали, що мені треба звертатися до органів опіки за місцем реєстрації відповідача та там же подавати в суд чесно кажучи, мені аліменти від нього вже не потрібні і не через "багато грошей" просто хочеться швидше закрити питання щодо позбавлення рід прав. завтра поїду в ОВС за останнім, відомому мені. в Москві місцем реєстрації і буду писати заяву, для з'ясування точної адреси куди виписався товариш.
питання у мене сл .:
1. до якого суду мені подавати заяву про позбавлення рід прав (за місцем прописки товариша в Новому Уренгої, якщо підтвердиться і з'ясується адресу. Хоча точно знаю, що він живе в Москві і пристави це знають, але "нічого не можуть зробити" або можу подати в суд за останньою адресою реєстрації в Москві)
2. який орган опіки звертатися? (Я прописана в одному районі Москви, дитина у товариша (де він раніше був прописаний в Москві) в тором районі, а фактично проживаємо в третьому районі. Ось така каша вийшла. Органи опіки з третього району мене відшила і направили в перший район і в новий Уренгой.)


Відповідь юриста:

Здрастуйте, згідно зі ст. 29 ЦПК РФ:

Позов до відповідача, місце проживання якого невідоме або який не має місця проживання в Російській Федерації, може бути пред'явлений до суду за місцем знаходження його майна або за його останнім відомим місцем проживання в Російській Федерації.

Позови про стягнення аліментів та про встановлення батьківства можуть бути пред'явлені позивачем також до суду за місцем його проживання.

Звертайтеся до органів опіки та піклування за місцем реєстрації вашої дитини, до того ж це останнє відоме місце реєстрації його батька.

Позбавлення батька батьківських прав не звільняє його від сплати заборгованості по аліментах.

 

Додаткові матеріали:

 • Які потрібні документи для позбавлення батька батьківських прав?
 • Які потрібні документи для позбавлення батька батьківських прав?
 • Як оскаржити дії органів опіки та піклування в суді?
 • Куди подавати позовну заяву про оспорювання батьківства?
 • Як подати позов до суду

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ