Пред'явлення вимоги про відшкодування шкоди після ДТП до власника автомобіля

Вітаю!
Необхідно допомогу, в правильному подачі заяви в суд. Ситуація наступна, 13 вересня на території республіки Абхазії було абсолютно автомобільне ДТП, мені зустріч вилетів автомобіль (зіткнення на моїй смузі) документально все відпрацьовано, моєї провини абсолютно ніякої немає. Суть в наступному, так як все відбувалося вночі неможливо було зрозуміти хто керував машиною (а саме в машині знаходилися 2 людини), в результаті одна людина померла на місці (вилетів в лобове скло), другий з серйозними переломами був доставлений в лікарню. Відразу визначити хто сидів за кермом, не вдалося, а далі свою провину ніхто не визнає. В результаті проводиться розслідування і експертиза (справа передана до Генеральної прокуратури республіки Абхазії). За моєю ініціативою була проведена експертна оцінка вартості збитку мого автомобіля (судовим експертом центрального республіканського інституту судових експертиз республіки Абхазії) вартість збитку склала близько 400 тис руб. (Автомобіль Пежо 607). На даному етапі у мене на руках є довідки з прокуратури за даним фактом (на бланку з синьою печаткою) про даний факт де прописано хто і чия вина, копії всіх матеріалів ДАІ (довідки, протоколи, експертиза на алкоголь та інше), експертиза збитку мого автомобіля (з висновком про недоцільність відновлення). Винний автомобіль був записаний на 3-є особа, а дані особи які перебували в ній, управляли зі слів по рукописної довіреності, яку знайти не вдалося, як і інші документи на місці ДТП (у протоколі це записано). Чи можу я подати в суд на фактичного власника автомобіля (більш того перебуває в родинних стосунках з потерпілими), далі нехай самі розбираються хто керував машиною і відшкодовують мені збиток, після судового рішення. Що мені необхідно і як зробити в даному випадку. Так як зеленої карти в цій державі немає, Осаго (навіть розширена) не діє, а Каско просто не було. Свій автомобіль утилізувати, про що є документи. Дуже сподіваюсь на вашу допомогу. Можливо буде необхідно підключити посольство (консульство) для контролю. Просто моєї провини абсолютно ніякої немає, навпаки всіляко намагався уникнути зіткнення (добре що не постраждали близькі (зі мною їхали дружина і родичка дружини), виступали свідками). Дуже буду вдячний за будь-яку допомогу. Олександр

Відповідь юриста:

Здрастуйте, Олександре. Відповідно до ЦК РФ: якщо власник передає транспортний засіб іншій особі в технічне управління без належного юридичного оформлення (наприклад, управління автомобілем в присутності і з дозволу власника проводиться його знайомим), то суб'єктом відповідальності за заподіяння шкоди є власник транспортного засобу. Якщо ж особа керувала транспортним засобом за дорученням, то відповідає за заподіяну шкоду це особа, а не власник.
Таким чином, для початку необхідно встановити наявність або відсутність довіреності на керування автомобілем. Наданої вами інформації недостатньо для кваліфікованого ради в ситуації, що склалася, ви можете записатися на консультацію до нашого юриста, який допоможе вам розібратися в ситуації, що склалася після ознайомлення з усіма документами, що мають безпосереднє відношення до справи.

 

Додаткові матеріали:

 • Чи повинен винуватець ДТП надати потерпілому нове авто на час ремонту.
 • Як визначити ступінь вини в дорожньо транспортній пригоді?
 • Позивач вимагає відшкодування збитку і компенсації за юридичні послуги: що ...
 • З кого стягнути заподіяну в ДТП шкоди, якщо винуватець не власник автомобіл ...
 • Що робити якщо страхова компанія занижує оцінну вартість пошкоджень автомоб ...

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ