Державне мито у справі про стягнення заборгованості по розписці

Я як фізична особа передав за договором позики іншій фізичній особі кошти з умовою щомісячної виплати% за користування грошима. Позичальник щомісяця не виплачував відсотків посилаючись на відсутність коштів, а по закінченні дії договору перестав відповідати на телефонні дзвінки і став ховатися.

Позичальник завірену телеграму з проханням повернення грошей не отримав, повідомлення повернулося з відміткою «не проживає» (можливо навмисне не відкриваючи листоношам за вказаною в договорі адресою). За місцем реєстрації подібну телеграму місяць тому отримала його родственніца- бабуся, так зазначено в повідомленні.

1 Чи можлива подача позовної заяви з подібним поштовим відповіддю на відіслану телеграму з вимогою повернення позики? І що ще необхідно зробити перед подачею позову.

2 Яка сума сплачується у вигляді держмита і як частинами або вся відразу перед подачею позову? Хочу зажадати 620 тис. Руб. РФ в позові. (Це разом з відсотками)

3 У разі позитивного розгляду справи до моменту реального початку повернення може пройти не один місяць. Хотілося б що б і цей час позичальник платив% за користування позикою згідно договору після закінчення його дії. Як сформулювати в позові це і чи можна так робити?

Відповідь юриста:

Здрастуйте, повернення боргу по розписці, договором позики згідно ст. 122 Цивільного процесуального кодексу РФ, можна провести в наказному провадженні: спрощеному порядку судового розгляду, коли заявнику досить зібрати необхідні документи (розписку, паспорт, квитанцію про сплату державного мита), направити заяву на видачу судового наказу, який має силу виконавчого листа. Далі судовий наказ передається судовим приставам (якщо боржник не подасть заяву про його скасування), які займуться поверненням боргу.

Якщо боржник скасує судовий наказ, то ви будете звертатися до суду в порядку позовного провадження. Так само вам необхідно клопотати перед судом про арешт майна боржника для забезпечення позовної заяви.

У справах, що розглядаються в судах загальної юрисдикції, світовими суддями, державне мито сплачується в наступних розмірах:
Від 200001 рубля до 1000000 рублів - 5200 рублів плюс 1 відсоток суми, що перевищує 200000 рублів.

Наші фахівці допоможуть вам з складанням необхідних процесуальних документів та представлять ваші інтереси в суді.

 

Додаткові матеріали:

 • Як повернути зайняту іншому грошову суму, якщо боржник відмовляється поверт ...
 • Як стягнути заборгованість по розписці, чи потрібно звертатися з позовом до ...
 • Як стягнути в примусовому порядку борг з боржника, який залишив розписку?
 • Боржник прострочив виплату боргу по розписці: що робити?
 • Як стягнути заборгованість по розписці без звернення до суду?

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ