Відмова в оспорювання батьківства особі, записаному батьком дитини

Вітаю!

Кілька років тому я зареєстрував шлюб з жінкою - громадянкою РФ, але прописаної (зареєстрованої) не в Москві. Сам я і народився, і постійно проживаю в столиці.

Через якийсь час після шлюбу, дружина привезла в Москву свою дитину - неповнолітню дочку. Скоро їй виповниться 14 років.
Щоб уникнути "не тих" поглядів, непотрібних обговорень і т.п., я спокійно через ЗАГС встановив щодо дитини своє батьківство. Це стало можливим у зв'язку з тим, що в Свідоцтві про народження дитини в графі "батько" стояв прочерк (дочка вона, відповідно, нагуляла; хоча біологічний батько існує, і вона іноді з ним спілкується через інтернет. Але ніяких претензій до нього не висувала і не пред'являє (він - військовий).

Через певний час наш шлюб фактично розпався, і вона разом з дитиною з'їхала від мене і в даний час десь в Москві знімає кімнату.

Далі - часто зустрічається історія .
Раніше вона говорила, що їй нічого від мене не треба, і головне - щоб дочка росла і була в Москві. Завдяки моїй "Московський" - це у них є. Дружина працює, дитина вчиться в московській школі.

ніяких відносин ми не підтримуємо. Хоча, шлюб не розірвано.
Однак, рік тому я отримав судовий наказ про стягнення аліментів. я його оскаржив, і він був скасований.
Дружина про це не знала, почекала рік і звернулася до судових приставів з метою стягнути аліменти за рік. Пристави мене розшукали, запитали про аліменти і, отримавши від мене копію Рішення про скасування судового наказу про стягнення з мене аліментів, більше поки мене не турбують. З дружиною вони, напевно, зв'язалися (тому що вона вийшла на них зі скаргою що я не плачу), повідомили її про скасування наказу та сказали, що вона може звернутися до суду через загальну юрисдикцію.

Відновить вона чи ні свої потуги щодо мене - це напевно не важливо. Потрібно мені це питання вирішувати самому. Я хотів зробити їм добре, але тепер, коли ми не живемо давно разом, а вона хоче брати у мене гроші, - в стороні мені не відстоятися.

Я не є біологічним батьком дитини, я їм нічого не винен. Так що вважаю несправедливими будь-які платежі ім. Тільки з доброї волі.
Коли ми розходилися, я тож купив їм телевізор, їй дублянку, дав 15 т. Руб на ноутбук і ще 6 місяців давав по 300 доларів щомісяця. Це я зробив з-за того, що раніше дружина на свої гроші (тисяч за 20) купила мені в кімнату шафа, хоча весь час, коли вона жила в моїй кімнаті, вона нічого звичайно не платила за квартиру. Та й це було б дивно.

Ось така ситуація.
Мені треба розлучитися і відмовитися від батьківства.
Хоча, думаю, що тактично правильним буде поки що й не розлучатися, а зайнятися тільки проблемою батьківства.

Відразу скажу, що отримати їй з мене щось буде проблематично, тому що у мене нічого немає (з нерухомого майна), і я офіційно ніде не працюю - доходів немає. Зрідка бувають. Навіть дуже зрідка.
З рухомого майна - є старий комп'ютер, телевізор і вже згадуваний шафа. І то: це все знаходиться в квартирі моїх батьків. А сам я зареєстрований у бабусі, де взагалі ніколи не буваю.

По-моєму я все докладно виклав і Хотів би отримати від Вас інформацію про перспективи моєї ситуації.
Чекаю повідомлення.

З повагою,

Ілля Васильович.

Відповідь юриста:

Привіт, Ілля Васильович. Згідно ст.52 СК РФ: вимога особи, яка записана батьком дитини на підставі пункту 2 статті 51 цього Кодексу, про оспорювання батьківства не може бути задоволено, якщо в момент запису цій особі було відомо, що воно фактично не є батьком дитини.
Вам доведеться виплачувати аліменти на дитину до досягнення ним 18-річного віку, проте після цього ви зможете пред'явити аліментні вимога до "дочки". Тому краще зараз спробувати пояснити це колишній дружині.

 

Додаткові матеріали:

 • Як розлучитися з витратою найменшої кількості часу і оспорити батьківство?
 • Чи можна стягнути аліменти з батька дитини, який відмовився подати заяву пр ...
 • Як оформити відмову батька від дитини, для його подальшого усиновлення?
 • З якого моменту буде платити аліменти батько, після встановлення батьківств ...
 • Вимога батька про оспорювання батьківства та несплаті аліментного змісту

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ